Pitsburgas "Penguins" bez traumētā Bļugera pārtrauc divu zaudējumu sēriju

Pitsburgas "Penguins" hokejisti
Pitsburgas "Penguins" hokejisti Foto: Reuters/ScanPix

Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienība Pitsburgas "Penguins" sestdien laukumā devās bez savainotā Teodora Bļugera un spēja pārtraukt divu zaudējumu sēriju.

"Penguins" viesos ar 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) uzvarēja Ņūdžersijas "Devils", kas uzvaru svinēja iepriekšējos divos mačos.

Pirmā perioda astotajā minūtē pēc Sami Vatanena metiena vārtu priekšā pirmais pie atlēkušās ripas bija Kails Palmieri, kā rezultātā "Devils" vienība izvirzījās vadībā. Tie gan izrādījās vienīgie mājinieku komandas vārti šajā duelī.

Otrā perioda pirmajā pusē "pingvīni" mazāk nekā divu minūšu laikā nokārtoja uzvaru. Piektajā minūtē Zeks Estons-Rīzs veiksmīgākā kārtā spēja saglabāt ripu uz nūjas lāpstiņas, lai arī pretim aktīvi spēlēja aizsargs. Uzbrucējs pietuvojās vārtiem un ar precīzu metienu izlīdzināja rezultātu. Pusotru minūti vēlāk Braiens Rasts vienatnē izlauzās līdz "Devils" vārtiem un ar nūjas lāpstiņas neērto pusi raidīja ripu devītniekā.

"Penguins" savus trešos vārtus guva piecas minūtes līdz spēles beigām, Džeikam Gencelam vārtu priekšā pielabojot kapteiņa Sidnija Krosbija metienu.

Rasts un Gencels spēli noslēdza ar 1+1, bet Krosbijam divas rezultatīvas piespēles.

Jau ziņots, ka Latvijas hokejists Teodors Bļugers ievietots savainoto spēlētāju sarakstā, ceturtdien atklāja vienības Pitsburgas "Penguins" ģenerālmenedžeris Rons Hekstols.

Bļugers otrdien savainojuma dēļ nedevās laukumā spēlē pret Bostonas "Bruins", kurā "pingvīni" piekāpās ar 1:2.

Kā pēcspēles preses konferencē atklāja Pitsburgas komandas galvenais treneris Maiks Salivans, Bļugers guvis ķermeņa augšdaļas savainojumu, kas viņam laukumā doties liegs nenoteiktu laiku. Treneris norādīja, ka varētu paiet vairākas nedēļas līdz Bļugers atkal būs atpakaļ ierindā.

Tāpat "Penguins" kādu laiku būs jāiztiek bez krievu uzbrucēja Jevgēņija Malkina.

Pitsburgas komanda ar 39 punktiem 31 spēlē Austrumu divīzijā ieņem trešo vietu.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 8.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.