Hārtlija vadītā "Avangard" iekļūst Gagarina kausa pusfinālā

Bobs Hārtlijs

Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Omskas "Avangard" svētdien Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences pusfināla sestajā spēlē izcīnīja uzvaru un iekļuva Gagarina kausa pusfinālā.

"Avangard" viesos ar 5:1 (1:0, 3:1, 1:0) uzvarēja Magņitogorskas "Metallurg", sērijā līdz četrām uzvarām svinot panākumu ar 4-2.

Sergejs Tolčinksis "Avangard" vadībā izvirzīja jau spēles piektajā minūtē. Pēc aptuveni 20 spēlētām minūtēm 1:1 panāca Maksims Karpovs, bet tie izrādījās pēdējie "Metallurg" vārti šajā sezonā.

Jegors Činakovs otrās trešdaļas 11.minūtē guva uzvaru nesošos vārtus, realizējot skaitlisko vairākumu, bet jau 15 sekundes vēlāk divu vārtu pārsvaru nokārtoja Deniss Žernovs. Zīmīgi, ka Rīds Bušers nepilnas trīs minūtes līdz otrā perioda beigām 4:1 panāca, "Avangard" spēlējot mazākumā.

Pēdējās 20 minūtes mājinieki aizvadīja ar citu vārtu vīru (Jusi Olikinoru), tomēr šis taktiskais gājiens nespēja glābt iepriekš zaudēto. Aleksejs Jemeļins "Avangard" piekto vārtus guva nepilnas divas minūtes līdz mača beigām.

Tolčinskis un Žernovs šajā mačā iekrāja 1+1.

"Avangard" Austrumu konferences fināla pirmo spēli ar Kazaņas "Ak Bars" aizvadīs 3.aprīlī. Divas dienas vēlāk pirmo oficiālo treniņu aizvadīs Latvijas hokeja izlase.

Rietumu konferences finālā jau iekļuvusi Sanktpēterburgas SKA, kurai pretim stāsies Maskavas CSKA un Jaroslavļas "Lokomotiv" spēles uzvarētāja. Pēc sešiem mačiem sērijā ir neizšķirts 3-3.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 23 komandas - 11 Rietumu un 12 Austrumu grupās. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīja pa 60 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļuva Gagarina kausa izcīņā.