Hondurasas un Meksikas futbolisti izcīna pēdējās divas ceļazīmes uz olimpisko spēļu turnīru

Hondurasas futbolisti
Hondurasas futbolisti Foto: Reuters/ScanPix

Hondurasas un Meksikas vīriešu futbola izlases svētdien Gvadalaharā Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas (CONCACAF) kvalifikācijas turnīrā izcīnīja pēdējās divas ceļazīmes uz 2021.gada Tokijas olimpisko spēļu turnīru.

Vispirms Hondurasa pusfinālā ar rezultātu 2:1 (1:0) pārspēja Amerikas Savienoto Valstu (ASV) izlasi.

Hondurasu pirmā puslaika kompensācijas laikā vadībā izvirzīja Huans Karloss Obregons, bet 47.minūtē amerikāņu vārtsarga Deivida Ohoas atvairītā bumba trāpīja virsū Luisam Palmam, kurš panāca 2:0. Ar tālsitienu ārpus soda laukuma robežām Džeksons Jūls vienus vārtus atguva, taču turpinājumā ASV futbolisti neizglābās.

ASV futbolisti nekvalificējās trešajām olimpiskajām spēlēm pēc kārtas un pēdējās divās reizēs kāju priekšā pielikusi tieši Hondurasa.

Hondurasieši olimpisko spēļu turnīrā spēlēs piekto reizi vēsturē un ceturto reizi pēc kārtas.

Otrā pusfinālā atlases turnīra saimniece Meksika ar rezultātu 2:0 (0:0) bija pārāka pār Kanādu.

Meksikāņiem vārtus guva Urjels Antuna un Hoans Vaskess. Meksika dominēja pirmajā puslaikā, bet nespēja uzlauzt Kanādas aizsardzību.

2012.gada čempioni meksikāņi olimpiskajās spēlēs piedalīsies 12.reizi vēsturē.

Hondurasa un Meksika otrdien tiksies atlases turnīra finālā.

Olimpisko spēļu turnīrā spēlēs arī mājiniece Japāna, 2019.gada Eiropas U-21 čempionāta četras labākās komandas Francija, Vācija, Rumānija un Spānija, Okeānijas Futbola konfederācijas (OFC) atlases turnīra uzvarētāja Jaunzēlande, 2019.gada Āfrikas U-23 Nāciju kausā godalgas izcīnījušās Ēģipte, Kotdivuāra un Dienvidāfrikas Republika, 2020.gada Āzijas U-23 čempionāta pirmajā trijniekā iekļuvušās Austrālijas, Saūda Arābijas un Dienvidkorejas izlases, kā arī Dienvidamerikas Futbola konfederācijas (CONMEBOL) pirmsolimpiskā turnīra divas spēcīgākās komandas Argentīna un Brazīlija.

Olimpisko spēļu turnīrā piedalīsies valstu U-24 izlases, kurās trīs futbolisti varēs būt vecāki par noteikto vecuma limitu.

2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu turnīrā zelta godalgas izcīnīja Brazīlija, kas Marakanas stadionā notikušajā finālā pēcspēles sitienu sērijā pārspēja Vāciju. Brazīliešiem talkā devās futbola superzvaigzne Neimars.