HK "Liepāja" izcīna uzvaru un pagarina OHL pusfināla sēriju

HK "Liepāja" hokejisti
HK "Liepāja" hokejisti Foto: Optibet Hokeja Līga (Facebook)

"Liepājas" komanda pirmdien izcīnīja pirmo uzvaru "Optibet" Hokeja līgas (OHL) pusfināla sērijā, panākot piekto spēli.

"Liepāja" mājās ar 3:1 (1:1, 2:0, 0:0) uzvarēja "Olimp"/"Venta 2002", sērijā līdz četrām uzvarām panākot 1-3.

Klāvs Plānics spēles sestajā minūtē realizēja skaitlisko vairākumu, mājiniekiem izvirzoties vadībā. Periodu gan neizdevās noslēgt vadībā, jo nepilnas trīs minūtes līdz trešdaļas beigām Emīls Ezītis pēc Laura Bajaruna piespēles izlīdzināja rezultātu.

Otrā perioda sestajā minūtē Romānam Nekļudovam otros liepājnieku vārtus izdevās gūt mazākumā, bet Egīls Kalns nepilnas piecas minūtes vēlāk 3:1 panāca ar precīzu metienu vairākumā. "Liepāja" vairākumā spēlēja, jo mača vidū spēles sodu nopelnīja Arvils Bergmanis.

Jau iepriekš lielāko daļu spēles neliels pārsvars piederēja viesiem, kuri vēl aktīvāk uzbrukuma mača pēdējās desmit minūtēs, taču liepājnieki prasmīgi neitralizēja "Olimp"/"Venta 2002" centienus uzbrukumā. Nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Plānics nopelnīja divu minūšu noraidījumu, taču viesi vārtus neguva un piedzīvoja pirmo neveiksmi.

Māris Jučers "Liepājas" vārtos atvairīja 22 no 23 metieniem, bet Kārlis Zakrevskis otrā laukuma pusē tika galā ar 13 no 16 raidījumiem.

Otrā pusfinālā, kurā tiekas "Mogo"/LSPA un "Zemgale"/LLU, ar 3-1 vadībā ir jelgavnieki. Šajā sērijā piektā spēle gaidāma otrdien.

Finālā iekļūts tā komanda, kura pirmā izcīnīs četras uzvaras.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē "Mogo"/LSPA, "Olimp"/"Venta 2002", "Zemgale"/LLU, Hokeja skola "Rīga", Daugavpils "Dinaburga", "Prizma"/IHS un "Liepāja".

Iepriekšējā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./2021.gada sezonā ir par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlēja "Kurbads".

Iepriekšējā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta "Olimp". Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad "Rīga" neieradās uz sezonas pēdējo maču ar "Kurbads" vienību.

"Olimp" līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.