"Mogo"/LPSA "bullīšos" izcīna uzvaru pusfināla piektajā spēlē

"Mogo"/LSPA hokejisti
"Mogo"/LSPA hokejisti Foto: Guntis Lazdāns

"Mogo"/LSPA vienība otrdien "Optibet" Hokeja līgas (OHL) pusfināla piektajā spēlē "bullīšos" izcīnīja svarīgu uzvaru, panākot sērijas sesto maču.

"Mogo"/LSPA viesos ar 3:2 (1:2, 1:0, 0:0, 0:0, 2:0) "bullīšos" uzvarēja "Zemgale"/LLU un sērijā līdz četrām uzvarām panāca 2-3.

Mājinieki vadībā izvirzījās spēles devītajā minūtē, bet jau divas minūtes vēlāk panāca 2:0. Pirmos vārtus guva Aleksandrs Visockis, bet īsi pēc tam pārsvaru dubultoja Frenks Razgals. Minūti līdz pirmā perioda beigām pieredzes bagātais aizsargs Krišjānis Rēdlihs "Mogo"/LSPA atguva vienus vārtus. Izlīdzinājumu "Mogo"/LSPA izdevās panākt otrā perioda vidū, kad pēc Mika Lipsberga piespēles vārtus guva Dans Ločmelis.

Viesi ar aktīvu sniegumu uzbrukumā pēdējās trešdaļas otrajā pusē centās izraut uzvaru, taču vārti netika gūti, kā rezultātā bija jāaizvada desmit minūšu ilgs papildlaiks. "Mogo"/LSPA otrajā papildlaika minūtē par skaitliskā sastāva pārkāpumu saņēma divu minūšu sodu. Jelgavnieki vairākkārt meta pa Henrija Anča vārtiem, taču divas minūtes aizritēja bez "gola". Papildlaika pēdējā minūtē Ančs divas reizes glāba savu komandu no sezonas beigām.

Uzvaru nesošo "bullīti" viesu komandā iemeta Daniels Mūrnieks, bet iepriekš savu mēģinājumu precīzi izpildīja arī Ričards Grīnbergs.

Abas komandas uzvarētāju pamatlaikā nenoskaidroja arī sērijas pirmajā duelī, kurā ar 4:3 papildlaikā uzvarēja "Mogo"/LSPA.

"Zemgale"/LLU ir šīs sezonas regulārā čempionāta uzvarētāja. Komandai savainojumu dēļ nevar palīdzēt turnīra rezultatīvākais spēlētājs Kirils Tambijevs un Rustams Begovs, kurš šosezon laukumā vairs nedosies. Savukārt apakšstilba kaula lūzuma dēļ sezona noslēgusies aizsargam Aleksandram Galkinam.

Otrā pusfināla sērijā "Olimp"/'Venta 2002" ir vadībā ar 3-1 pret "Liepāju".

Finālā iekļūs tā komanda, kura pirmā izcīnīs četras uzvaras. Finālsērijas pirmais mačs paredzēts 7.aprīlī.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē "Mogo"/LSPA, "Olimp"/"Venta 2002", "Zemgale"/LLU, Hokeja skola "Rīga", Daugavpils "Dinaburga", "Prizma"/IHS un "Liepāja".

Iepriekšējā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./2021.gada sezonā ir par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlēja "Kurbads".

Iepriekšējā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta "Olimp". Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad "Rīga" neieradās uz sezonas pēdējo maču ar "Kurbads" vienību.

"Olimp" līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.