Ziemeļkoreja atteikusies no dalības Tokijas olimpiskajās spēlēs

LETA
Ziemeļkoreja atteikusies no dalības Tokijas olimpiskajās spēlēs
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Olimpiskie riņķi Tokijā
Olimpiskie riņķi Tokijā Foto: AP/Scanpix

Ziemeļkoreja bažās par Covid-19 atteikusies no dalības 2021.gada Tokijas olimpiskajās spēlēs, liecina vietējās sporta ministrijas mājaslapā publicētā informācija.

Ziemeļkorejas Olimpiskā komiteja lēmumu par nepiedalīšanos olimpiskajās spēlēs pieņēmusi 25.martā.

Lēmums nestartēt Tokijā pamatots ar vēlmi pasargāt sportistus no globālās veselības krīzes, ko izraisījusi Covid-19 pandēmija.

"Turpināsim gatavoties olimpiskajām spēlēm ciešā sadarbībā ar atbildīgajām organizācijām, lai sportisti no visām valstīm un reģioniem varētu parādīt savu labāko sniegumu," teikts Tokijas olimpisko spēļu rīkotāju komitejas otrdien izplatītajā paziņojumā.

Nožēlu par Ziemeļkorejas nestartēšanu olimpiskajās spēlēs paudusi Dienvidkoreja. 2018.gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs zem viena karoga startēja apvienotā Korejas sieviešu hokeja izlase.

Tokijas olimpiskās spēles koronavīrusa pandēmijas dēļ tika pārceltas par gadu un to norise plānota no 23.jūlija līdz 8.augustam. 

Kopš 1948.gada vasaras olimpiskās spēles notikušas ik pēc četriem gadiem. Lai gan olimpiskās spēles pieredzēja boikotus, teroraktus un protestus, tās ne reizi netika pārceltas, taču šoreiz koronavīrusa straujā izplatība pasaulē liedza sportistiem pērnvasar pulcēties Tokijā.

Pasaules vēsturē līdz šim atceltas tikai trīs olimpiskās spēles un visos gadījumos tas notika kara dēļ.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu