Svinīgā ceremonijā paziņos 2020. gada Latvijas labāko sportistu un sportisti

Svinīgā ceremonijā paziņos 2020. gada Latvijas labāko sportistu un sportisti
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Mairis Briedis, Kristaps Porziņģis, Elvis Merzļikins, Toms Skujiņš un Dainis Krištopāns
Mairis Briedis, Kristaps Porziņģis, Elvis Merzļikins, Toms Skujiņš un Dainis Krištopāns Foto: LETA/AFP/AP/Reuters/Scanpix/TVNET kolāža

Pirmo reizi tiks pasniegtas "Trīs Zvaigžņu balvas", kas ir Latvijas valsts augstākais apbalvojums sportā, informē Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

Balsojums par laureātiem katrā no nominācijām gan ir noslēdzies, un gandrīz 300 tūkstoši sporta līdzjutēji savu izvēli jau ir izdarījuši, taču nomināciju uzvarētāji tiks noskaidroti un apbalvoti svinīgajā ceremonijā, kas tiks pārraidīta piektdien, 9. aprīlī, kanālā TV3 (sākums plkst.21.10).

Par "Trīs Zvaigžņu balva 2020" apbalvošanas ceremonijas vadītāju šogad izvēlēts Renārs Zeltiņš. "Man ir liels gods būt daļai no "Trīs Zvaigžņu balvas" komandas un vadīt šo pasākumu, jo sports allaž bijis manā sirdī. Esmu saviļņots un pozitīvi uzlādēts, jo sajūtas ir neaprakstāmas tajos brīžos, kad  Latvijas izcilības sportā saņem šo apbalvojumu. Ceru, ka pasākuma laikā līdzīgas sajūtas izdosies radīt arī visiem sportistiem un skatītājiem, tverot līksmes sajūtu un gandarījuma mirkļus."

"Nomināciju uzvarētājus noteica sabiedrības balsojums (50%), sporta žurnālistu (25%) un sportistu (25%) balsojums. Kopumā  tika nodotas gandrīz 300 000 balsis un tas liecina, ka ir sasniegts labs rezultāts, un sabiedrības daļa, kam interesē sports, ir aktīvi paudusi atzinību saviem favorītiem."

"Trīs Zvaigžņu balva" pasniegšana norisināsies saskaņā ar valstī pieņemtajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem un Kultūras ministrijas vadlīnijām. Filmēšana "Hanzas Peronā" tika organizēta tā, lai klātienē vienlaikus atrastos minimāls cilvēku skaits. Uz filmēšanu tika aicināti tikai nomināciju uzvarētāji.

Svinīgajā "Trīs Zvaigžņu balva 2020" pasākumā tiks pasniegtas balvas 12 nominācijās - Gada izrāviens sportā, Gada notikums sportā, Gada sporta federācija, Gada sporta komanda, Gada sporta komanda individuālajos sporta veidos, Gada sporta pašvaldība, Gada sportiste, Gada sportists, Gada treneris, Mūža ieguldījums sportā, Paralimpiskais sportists/-e un Sporta pedagogs/-ģe.

"Mūža ieguldījums sportā" balvas saņēmēja vārds ir jau zināms, un šo prestižo novērtējumu saņems leģendārā šķēpmešanas trenere un vairāku olimpisko medaļnieku audzinātāja Valentīna Eiduka.

Sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas pasākumu "Trīs Zvaigžņu balva 2020" organizē vadošās Latvijas sporta organizācijas - Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Paralimpiskā komiteja un Latvijas Sporta federāciju padome, ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Balva tiks pasniegta pirmo reizi un par godu šim notikumam mākslinieks Artūrs Analts ir radījis īpašu balvu, kas simbolizē sportistu ceļu uz uzvaru.

""Trīs Zvaigžņu balva" tika veidota kā ķieģelis. Un tieši šis ķieģelis simbolizē stabilu pamatu. Manuprāt, sports ieliek pamatu ne tikai sportista karjerā, bet arī pasaules uztverē. Tas ir kā mugurkauls - tas sportistu formē, dod spēku, izturību un disciplīnu. Vietām tas ir gluds, vietām ar bedrēm un plaisām. Ceļš uz uzvaru noteikti nav bijis viegls. Līdz ar to es ceru, ka šī balva mudinās nepadoties, bet turpināt cīnīties un attīstīties," par balvu stāsta Analts.

"Trīs Zvaigžņu balvas" priekštecis bija "Latvijas Gada balva sportā", ko kopš 2005. gada rīkoja "Igo Japiņa sporta aģentūra".

"Latvijas Gada balva sportā 2019" par aizpērnā gada labākajiem sportistiem tika atzīti tenisiste Anastasija Sevastova un skeletonists Martins Dukurs.

"TRĪS ZVAIGŽŅU BALVAI 2020": PRETENDENTI 10 NOMINĀCIJĀS

GADA IZRĀVIENS SPORTĀ:

1. Dāvis Bertāns, basketbols;

2. Elvis Merzļikins, hokejs;

3. Kārlis Ozoliņš, teniss.

GADA NOTIKUMS SPORTĀ:

1. Eiropas čempionāts pludmales volejbolā Jūrmalā;

2. Maira Brieža cīņa Pasaules Boksa supersērijas finālā;

3. Soču ziemas Olimpisko spēļu zelta medaļu pasniegšanas ceremonija bobslejā Siguldā;

4. Trīs pasaules čempionāta posmi motokrosā Ķegumā.

GADA SPORTA FEDERĀCIJA:

1. Latvijas Basketbola savienība;

2. Latvijas Motosporta federācija;

3. Latvijas Orientēšanās federācija;

4. Latvijas Volejbola federācija.

GADA SPORTA KOMANDA:

1. Latvijas ratiņkērlinga izlase;

2. Latvijas vīriešu handbola izlase;

3. Latvijas vīriešu volejbola izlase.

GADA SPORTA KOMANDA INDIVIDUĀLAJOS SPORTA VEIDOS:

1. Latvijas bobsleja divnieku ekipāža – Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis;

2. Latvijas kamaniņu sporta izlase – Kendija Aparjode/Kristers Aparjods/Andris Šics/Juris Šics;

3. Latvijas sieviešu tenisa izlase – Aļona Ostapenko/Anastasija Sevastova/Diāna Marcinkēviča/Daniela Vismane.

GADA SPORTA PAŠVALDĪBA:

1. Jēkabpils pilsētas dome;

2. Jūrmalas pilsētas dome;

3. Madonas novada pašvaldība;

4. Rēzeknes pilsētas dome;

5. Valmieras pilsētas dome.

GADA SPORTISTE:

1. Anastasija Sevastova, teniss;

2. Baiba Bendika, biatlons;

3. Aļona Ostapenko, teniss;

4. Līna Mūze, vieglatlētika;

5. Patrīcija Eiduka, slēpošana.

GADA SPORTISTS:

1. Dainis Krištopāns, handbols;

2. Elvis Merzļikins, hokejs;

3. Kristaps Porziņģis, basketbols;

4. Mairis Briedis, bokss;

5. Toms Skujiņš, riteņbraukšana.

GADA TRENERIS:

1. Avo Kēls, volejbols;

2. Dmitrijs Šiholajs, bokss;

3. Mihails Koņevs, futbols;

4. Sandis Prūsis, bobslejs.

PARALIMPISKAIS SPORTISTE/-E:

1. Aigars Apinis, vieglatlētika;

2. Arturs Klots, parabobslejs;

3. Diāna Dadzīte, vieglatlētika;

4. Poļina Rožkova, ratiņkērlings.

Sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas pasākumu "Trīs Zvaigžņu balva 2020" organizē vadošās Latvijas sporta organizācijas - Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Paralimpiskā komiteja un Latvijas Sporta federāciju padome, ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu