Vadoties pēc pasaules ranga, Tokijas olimpiskajām spēlēm, visticamāk, kvalificēsies svarcēlāji Artūrs Plēsnieks un Ritvars Suharevs. Svarcelšanā olimpieši kļūs zināmi jau pavisam drīz, jo reitings tiks apkopots 30. aprīlī.
Maijā gaidāms, ka par olimpisko ceļazīmi cīnīsies māsas Inese un Jolanta Tarvidas, taču viņas startēs vienā taekvondo svara kategorijā, un tikai vienai no viņam būs iespējams kvalificēties Tokijai.
Tāpat jātur īkšķi par Kalvi Kalniņu (karatē), Pāvelu Švecovu (modernā pieccīņa), Amandu Milleri (bokss), Elīnu Vihrovu (sporta vingrošana), Jeļizavetu Polstjanaju (mākslas vingrošana), kā arī par vairākiem vieglatlētiem, šāvējiem, airētājiem un smaiļotājiem.
Tokijas olimpisko un paralimpisko spēļu organizatori 20. martā oficiāli paziņoja, ka sporta līdzjutējiem no ārzemēm būs liegts apmeklēt sacensības klātienē Covid-19 pandēmijas dēļ. Līdz ar to ierobežojošā skaitā Olimpiādes pasākumus klātienē varēs vērot vienīgi vietējie fani.
Tuvojoties 100 dienu atskaites atzīmei, Japānas premjerministrs Jošihide Suga apstiprināja striktākus Covid-19 ierobežojumus Tokijā, lai mazinātu koronavīrusa izplatības riskus. Ierobežojumi paredz, ka restorāni un citas publiskas vietas, kas pulcē lielu skaitu ļaužu, būs jāslēdz līdz plkst. 20.00 pēc vietējā laika. Publiskos pasākumos nedrīkst piedalīties vairāk par 5000 cilvēku. Šādi ierobežojumi sākās 12. aprīlī un būs spēkā līdz 11. maijam.
Japānā dzīvo vairāk nekā 120 miljoni iedzīvotāju. Vadoties pēc "worldmeters" datiem, šajā Āzijas valstī konstatēti nepilni 4000 inficēšanās gadījumi uz miljons iedzīvotājiem. Tikmēr Latvijā uz miljons iedzīvotājiem ir vairāk nekā 50 000 inficēšanās gadījumu. Tomēr jāņem vērā, ka Coviid-19 dēļ Japānā vairāk nekā 9000 cilvēku zaudējuši dzīvību. Martā un aprīlī Tokijā inficēšanas gadījumu skaits dienā ir bijis svārstīgs. "Japan Times" vēsta, ka 30. martā Tokijā tika fiksēti 364 gadījumi, 6. aprīlī 399, bet bet 12. aprīlī 510.