Video ⟩ Bertāns ar tālmetieniem palīdz "Wizards" pieveikt NBA līderi "Jazz"

Dāvis Bertāns otrdien realizēja trīs tālmetienus, palīdzot Vašingtonas "Wizards" komandai izcīnīt uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionāta spēlē.

"Wizards" basketbolisti negaidīti izbraukumā ar 125:121 pārspēja spēcīgo Jūtas "Jazz", kas ir visas līgas līdervienība.

Bertāns spēlēja 26:04 minūtes, kuru laikā guva 10 punktus (1p. 1/1, 2p. 0/0, 3p. 3/7), savāca četras atlēkušās bumbas, veica vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, reizi pārkāpa noteikumus un maču noslēdza ar +/- rādītāju +5.

Latvijas snaiperis visus savus gūtos punktus iemeta trešās ceturtdaļas beigu daļā.

Uzvarētājiem 34 punktus guva Bredlijs Bīls, bet Rasels Vestbruks izcēlās ar iespaidīgu "triple-double" - 25 punkti, 14 atlēkušās bumbas un 14 rezultatīvas piespēles.

Tikmēr "Jazz" rindās Donovans Mičels iemeta 42 punktus, Bogdana Bogdanoviča kontā 33, bet 18 punktus guva Džo Ingls.

Jūtas vienība savā laukumā zaudējuma rūgtumu nebija izjutusi 24 mačos pēc kārtas.

Citā spēlē nepiedalījās Kristaps Porziņģis, kura pārstāvētā Dalasas "Mavericks" komanda savā laukumā ar 95:113 atzina Filadelfijas "76ers" pārākumu.

Latvijas basketbola zvaigzne maču izlaida, jo šī Dalasas vienībai bija otrā spēle divās dienās. Porziņģis parasti divas dienas pēc kārtas laukumā nedodas.

Luka Dončičs "Mavericks" labā guva 32 punktus, bet uzvarētājiem 36 iemeta Žoels Embīds.

Turnīra tabulas Austrumu konferences kopvērtējumā "Wizards" ieņem 12. vietu, kamēr "Mavericks" atrodas 7. pozīcijā Rietumu konferencē.