Video ⟩ Hārtlijs un "Avangard" uzvar trillerī, iekļūstot Gagarina kausa finālā

Omskas "Avangard" un Kazaņas "Ak Bars" hokejisti.
Omskas "Avangard" un Kazaņas "Ak Bars" hokejisti. Foto: khl.ru

Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Omskas "Avangard" ceturtdien sasniedza Gagarina kausa finālu.

Titulsērijā "Avangard" spēkosies ar Maskavas CSKA komandu, kurā par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs.

"Avangard" Austrumu konferences fināla izšķirošajā, septītajā, mačā viesos ar rezultātu 4:3 (2:1, 0:2, 1:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja Kazaņas "Ak Bars", sērijā līdz četrām uzvarām panākot 4-3.

Viesus pirmā perioda viducī vadībā izvirzīja Kirils Semjonovs, bet divas minūtes vēlāk Dmitrijs Voronkovs panāca 1:1. Kad līdz pirmā perioda beigām bija palikusi 51 sekunde, Olivers Kaski atguva Hārtlija vadītajai komandai vadību.

Otrā perioda otrajā pusē Alberta Jaruļins un Artjoms Gaļimovs palīdzēja Kazaņas vienībai iegūt vadības grožus, taču trešās trešdaļas desmitajā minūtē Ville Poka panāca 3:3. Cīņa turpinājās papildlaikā, kura ceturtajā minūtē pēc "Avangard" ātra uzbrukuma Kaski ar metienu no zonas vidus izrāva viesiem uzvaru.

Sezonu paredzēts noslēgt ne vēlāk par 30.aprīli. Kā atrunāts Latvijas izlases un Hārtlija līgumā, treneris kluba rīcībā var palikt vēl trīs dienas pēc sezonas beigām.

Rietumu konferences finālā CSKA ar 4-2 uzvarēja Sanktpēterburgas SKA.

Visas četras komandas regulārajā čempionātā savās konferencēs ieņēma pirmās divas pozīcijas.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 23 komandas - 11 Rietumu un 12 Austrumu grupās. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīja pa 60 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļuva Gagarina kausa izcīņā.