Latvijas hokeja izlase pārbaudes spēlē atzīst slovāku pārākumu

Latvijas hokeja izlase trešdien Pještjanos otrajā pārbaudes spēlē pagarinājumā piekāpās Slovākijas valstsvienībai.

Latvija piekāpās Slovākijai ar 0:1 (0:0, 0:0, 0:0, 0:1).

Pēc diviem pirmajiem periodiem, kuros Slovākija Ivaru Punnenovu traucēja ar 25 metieniem, kamēr viesi pa mājinieku vārtu vīru meta vien pieticīgās septiņas reizes, negaidīti 41.minūtē ripa nonāca mājinieku vārtos, Mikam Indrašim pielabojot metienu no zilās līnijas.

Tomēr tāpat kā otrdien slovākiem arī trešdien latviešiem vārti netika ieskaitīti. Indrašis pavisam nedaudz ieslidoja vārtsarga laukumā, kas ļāva atcelt vārtu guvumu.

54.minūtē ripa pēc Martina Faško-Rudāša metiena ripa nokļuva jau Latvijas vārtos, taču arī šis vārtu guvums netika ieskaitīts, jo mirkli pirms ripas nokļūšanas vārtos Punnenovam tika izsista no rokām nūja, kas traucēja novērst vārtu guvumu.

Divas minūtes vēlāk pretuzbrukumā labā  pozīcijā pēc Mārtiņa Karsuma piespēles nonāca Roberts Bukarts, taču ar diviem metieniem vārtsargu pārspēt nespēja.

Uzvaras vārtus 52. pagarinājuma sekundē pēc Indraša, Oskara Cibuļska un Punnenova nesaprašanās savā zonā un ripas atlēciena tieši uz mājinieka nūjas iemeta Jurajs Slafkovskis.

Arī šoreiz komandas izpildīja pa pieciem pēcspēles metieniem.

Rihards Bukarts ar metienu vārtu labajā augšējā stūrī izvirzīja Latviju vadībā ar 1:0. Jānis Švanenbergs apspēlēja vārtsargu, taču nepacēla ripu, un vārtsargs Bronislavs Konrāds glāba slovākus no vēl vienu vārtu zaudējuma.

Trešajā sērijā Andris Džeriņš nesekmīgi mēģināja pārsteigt vārtsargu ar metienu ar muguru pret vārtiem. Ceturtajā sērijā ar ne pārāk spēcīgu, bet precīzu metienu vārtu labajā stūrī virs Konrāda kājsarga vārtus guva Mārtiņš Karsums, bet viņam ar precīzu metienu, tehniski apspēlējot Punnenovu un iemetot ar nūjas neērto pusi, atbildēja Daņiils Fominihs.

Pēdējā sērijā tika atvairīts Kaspara Daugaviņa metiens, taču arī Punnenovs neļāva iemest slovāku hokejistam, nodrošinot uzvaru pēcspēles metienos ar 2:1.

Par mača labākajiem spēlētājiem tika atzīti - Punnenovs un uzbrucējs Adams Liška.

Latvijas izlase otrdien četru oficiālo pārbaudes spēļu sēriju sāka ar uzvaru viesos pagarinājumā pār Slovākijas valstsvienību - 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 1:0).

Vārtus Latvijas izlases labā guva Mārtiņš Karsums un Renārs Krastenbergs, bet mājiniekiem - Adams Liška.

Par labākajiem spēlētājiem komandās tika atzīti vārtsargi - Jānis Kalniņš un Deniss Godla.

Pārbaudes turnīrā izlasi vadīja Artis Ābols, Raimonds Vilkoits un Edgars Masaļskis, bet par valstsvienības kapteini bija iecelts Kaspars Daugaviņš.

14. un 15.maijā Latvijas izlase mājās pret Šveici aizvadīs savas pēdējās divas pārbaudes spēles pirms gaidāmā pasaules čempionāta.

Pirmajās divās pārbaudes spēlēs Latvijas izlase 9. un 14.aprīlī uzvarēja Latvijas U-18 izlasi (6:1, 5:1), palīdzot tai gatavoties pasaules U-18 čempionātam ASV.

2021.gada pasaules čempionāts ieplānots no 21.maija līdz 6.jūnijam. Iepriekš bija plānots, ka meistarsacīkstes sāksies 7.maijā, taču tās tika pārceltas pāris nedēļas uz priekšu, jo Eiropā varētu aizkavēties nacionālo čempionātu izspēle.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.

Latvijas izlases sastāvs:

vārtsargi - Gustavs Dāvis Grigals ("Aļaskas Universitāte Fērbenksā", ASV), Ivars Punnenovs (Langnavas "Tigers", Šveice), Jānis Kalniņš (Helsinku "Jokerit", Somija);

aizsargi - Kristaps Sotnieks, Kristaps Zīle, Roberts Mamčics, Ernests Ošenieks, (visi - Rīgas "Dinamo"), Uvis Jānis Balinskis, Oskars Cibuļskis (abi - Litvīnovas "Verva", Čehija), Krišjānis Rēdlihs (Rīgas "Mogo"/LSPA), Guntis Galviņš (Ostravas "Vītkovice Ridera", Čehija);

uzbrucēji - Kaspars Daugaviņš (Maskavas apgabala "Vitjaz", Krievija), Miks Indrašis, Lauris Dārziņš, Andris Džeriņš, Rihards Bukarts, Roberts Bukarts, Mārtiņš Dzierkals, Jānis Švanenbergs, Daniels Bērziņš (visi - Rīgas "Dinamo"), Gints Meija ("Black Wings 1992", Austrija), Miķelis Rēdlihs ("Olimp"/"Venta 2002"), Mārtiņš Karsums (Krēfeldes "Pinguine", Vācija), Oskars Batņa ("Anglet", Francija), Rihards Marenis ("Kirunda", Zviedrija), Renārs Krastenbergs (Villahas "Villacher", Austrija).