"TTT Rīga" basketbolistes astoto reizi pēc kārtas kronētas par Latvijas čempionēm

"TTT Rīga" basketbolistes FOTO: FIBA.com

"TTT Rīga" basketbolistes svētdien Liepājā izcīnīja uzvaru "Douglas" Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) finālspēlē un jau astoto reizi pēc kārtas virs galvas cēla čempionu kausu.

"TTT Rīga" Liepājas Olimpiskajā centrā ar 85:58 (29:23, 19:11, 20:12, 17:12) uzvarēja "Liepāja"/LSSS komandu.

Uzvarētāju labā 34 punktus guva Džesika Tomasa, kurai arī sešas atlēkušās bumbas. Vēl 18 punktus un piecas bumbas zem groziem pievienoja Gunta Baško, kamēr desmit punkti Ilzes Jākobsones rēķinā.

Mājinieču rindās 15 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Rūtai Stiprajai, 13 punkti, piecas bumbas zem groziem un septiņas rezultatīvas piespēles Santai Baltkojienai, bet septiņi punkti Katrīnei Trankalei.

Par fināla vērtīgāko spēlētāju nosauca "TTT Rīga" spēlētāju Tomasu.

LSBL turnīra simboliskajā pieciniekā tika iekļautas liepājnieces Stiprā, Baltkojiena, "TTT Rīga" viena no līderēm Baško, kā arī BJBS "Rīga"/"Juniores" spēlētājas Nikola Priede un Paula Kļeščova.

Ieva Pulvere kopā ar "TTT Rīga" izcīnījusi astoņas zelta medaļas Latvijas čempionātā, Karlīnei Pilāberei seši tituli, bet par vienu mazāk - Baško.

Šosezon komandas tikušās četrreiz, visās uzvarot "TTT Rīga". Mazākais pārsvars bija 31 punkts.

"TTT Rīga" labā pusfinālā "double-double" - 18 punkti un 14 atlēkušās bumbas - sasniedza Gunta Baško. 16 punkti Ievas Pulveres kontā, pa 12 punktiem guva Raina Tomašicka un Džesika Tomasa, kurai arī sešas rezultatīvas piespēles. 11 punkti tika Dinijai Pāvelsonei, desmit punkti un septiņas rezultatīvas piespēles - Ilzei Jākobsonei, bet septiņiem punktiem astoņas atlēkušās bumbas pievienoja Karlīne Pilābere.

Tikmēr "Latvijas Universitātes" (LU) komanda Liepājas Olimpiskajā centrā ar 89:67 (28:18, 29:12, 14:17, 18:20) uzvarēja BJBS "Rīga"/"Juniores", izcīnot bronzas medaļas. 

Rezultatīvākā uzvarētāju rindās ar 21 punktu bija Vanesa Jasa, 14 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Luīzei Šeptei, bet vēl 12 punkti, septiņas bumbas zem groziem un četras rezultatīvas piespēles Elizabetei Bulānei. Latvijas izlases basketboliste Kristīne Vītola, kura LU komandai pievienojās sezonas izskaņā, šajā spēlē guva četrus punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas.

BJBS "Rīga"/"Juniores" komandā 13 punkti Paulai Kļeščovai, bet Nikola Priede atzīmējās ar 12 punktiem un deviņām bumbām zem groziem.

LU šajā spēlē grozā raidīja deviņus no 19 tālmetieniem, bet pretinieces realizēja vien divus no 18 trīspunktu metieniem. 

LSBL elites grupā visās 16 spēlēs uzvarēja "TTT Rīga", otrā ar 11 uzvarām bija "Latvijas Universitāte", bet "Liepāja"/LSSS vienība izcīnīja astoņas uzvaras, visām nodrošinot vietu pusfinālā. Tālāk ar trim panākumiem sekoja "Rīgas Stradiņa Universitātes" (RSU) komanda, bet turnīra tabulu ar divām uzvarām noslēdza BJBS "Rīga"/"Juniores".

2021.gada sezonā Covid-19 ierobežojumu dēļ nenotika Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrs. Latvijas sieviešu čempionāta dalībnieku klasifikācija notika saskaņā ar komandu ieņemtajām vietām "Douglas" Baltijas Basketbola līgas noslēguma tabulā 2020.gada 1.martā.

Uz augšu
Back