Mūžībā devies olimpiskais čempions peldēšanā Jānis Konrāds

FOTO: AFP/LETA

Svētdien 78 gadu vecumā mūžībā devies Austrāliju pārstāvējušais latviešu peldētājs Jānis Konrāds, informē Austrālijas sporta slavas zāle.

Konrāds dzimis 1942.gadā Rīgā, bet dažus gadus vēlāk viņš kopā ar saviem vecākiem, divām māsām un vecmammu devās bēgļu gaitās uz Vāciju, no kurienes 1949.gadā nonāca Austrālijā.

Pēc pārcelšanās uz Sidneju Jānis Konrāds kopā ar māsu Ilzi sāka trenēties peldēšanā pie titulētā Austrālijas trenera Dona Tolbota.

Jau 14 gadu vecumā Konrāds bija Austrālijas peldēšanas komandas rezervists 1956.gada Melburnas olimpiskajās spēlēs.

Četrus gadus vēlāk Konrāds 1960.gada Romas olimpiskajās spēlēs kļuva par čempionu 1500 metros brīvajā stilā, kā arī izcīnīja bronzas medaļas 400 metros brīvajā stilā un 4x200 metru brīvā stila stafetē. Viņš bija arī trīskārtējs Nāciju Sadraudzības spēļu čempions.

Savukārt Ilze Konrāde Romā izcīnīja sudrabu 4x100 metru stafetē. Viņas kontā arī viena zelta medaļa Nāciju Sadraudzības spēlēs.

Konrādi arī vairākas reizes laboja pasaules rekordus - Jānis 26 reizes, bet Ilze 13 reizes.

1985.gadā Jāni Konrādu uzņēma Austrālijas sporta slavas zālē. Konrāds iedvesmoja daudzus Austrālijas peldētājus un tieši darbā ar latviešu peldētājiem Tolbots uzsāka savu panākumiem bagātu trenera karjeru.

Uz augšu
Back