Latvijas U-18 hokejisti "bombardē", taču PČ sāk ar zaudējumu

Latvijas U-18 izlases hokejisti
Latvijas U-18 izlases hokejisti Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas U-18 hokeja izlase naktī uz otrdienu ASV piedzīvoja zaudējumu pasaules čempionāta pirmajā spēlē, piekāpjoties Šveices vienaudžiem ar rezultātu 2:4 (0:2, 2:2, 0:0).

Latvijas izlases labā vārtus guva Dans Ločmelis un Anrī Ravinskis. Abi izcēlās otrā perioda beigās, kad komanda atradās iedzinējos attiecīgi ar 0:4 un 1:4.

Otrā perioda sākumā Latvijas izlase ielaida divus vārtus vien dažu sekunžu laikā, tāpēc vārtsargu Kārli Mežsargu nomainīja Marks Slavinskis.

Latvijas hokejisti šajā mačā izpildīja 41 metienu pa pretinieku vārtiem, taču Šveices izlases vārtsargs Kevins Paše atvairīja 39 metienus (95,12%).

Šveicieši pa Latvijas izlases vārtiem meta mazāk, taču viņi bija precīzāki - 29 mēģinājumos ripa četrreiz sasniedza mērķi.

Turnīra turpinājumā Latvijas hokejisti tiksies ar Kanādas, Baltkrievijas un Zviedrijas vienaudžiem. Četras no grupas piecām komandām iekļūs ceturtdaļfinālā.

Nākamā spēle paredzēta naktī uz ceturtdienu plkst. 4.00 pēc Latvijas laika.

A grupas citā spēlē Zviedrijas hokejisti ar rezultātu 5:1 (1:0, 2:1, 2:0) pārspēja Baltkrievijas junioru komandu.

Latvijas U-18 izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā elites divīzijā:

vārtsargi - Kārlis Mežsargs, Linards Lipskis (abi - Hokeja skola "Rīga"), Marks Slavinskis (Daugavpils "Dinaburga");

aizsargi - Bogdans Hodass ("Sport U-20", Somija), Vladimirs Zaicevs ("Dinaburga"), Uvis Silvers Lazarenoks (HS "Rīga"/"Liepāja"), Gustavs Ozoliņš, Niks Feņenko, Rihards Simanovičs, Roberts Andersons, Artjoms Kadņikovs (visi - HS "Rīga");

uzbrucēji - Martins Laviņš ("Baltie Vilki"/HS "Rīga"), Sandis Vilmanis ("Lulea", Zviedrija/HS "Rīga"), Kristians Sāmītis (Stavangeras "Oilers", Norvēģija), Ričards Briņecs ("Zemgale"/LLU), Darels Dukurs ("Langnau U-20", Šveice), Dans Ločmelis ("Lulea", Zviedrija/"Mogo"/LSPA), Roberts Cjunskis ("Lugano U-20", Šveice), Pēteris Purmalis, Ģirts Silkalns, Anrī Ravinskis, Kristaps Kristiņš, Klāvs Veinbergs, Rainers Dārziņš, Mārtiņš Šulcs (visi - HS "Rīga").