Pēc nedēļas "Arēnu Rīga" un OSC nodos hokeja PČ vajadzībām

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Nākamajā ceturtdienā, 6.maijā, "Arēna Rīga" un Olimpiskais sporta centrs (OSC) būs pilnībā nodoti pasaules hokeja čempionāta vajadzībām, trešdien žurnālistiem pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietnieka, Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Viņš atklāja, ka rīcības komitejas sēdē Latvijas Hokeja federācija (LHF) apliecināja, ka čempionāta organizēšanā "sportiskā puse" ir vislabākajā kārtībā. Arī Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) nešauboties, ka čempionāts norisināsies izcilā līmenī.

Attiecībā uz infrastruktūras jautājumiem Severs stāstīja, ka gan Olimpiskais sporta centrs, gan "Arēna Rīga" uz pirmajiem treniņiem būs pilnā gatavībā. Viņš atklāja, ka Olimpiskā sporta centra futbola zonā mākslīgo zālāju jau klāj ledus viena centimetra biezumā.

Savukārt bažas radot Daugavas stadiona treniņa halle. Severs sacīja, ka Daugavas stadiona treniņa halles būvnieki vēl joprojām sola, ka līdz 30.aprīlim stadions būs nodots ekspluatācijā un ledus ne vēlāk kā 11. un 12. maijā būs uzsaldēts pilnā apmērā, kas ir vismaz piecu centimetru biezumā. Severs ir pārliecināts, ka būvnieki paspēs un arī treniņu halle būs gatavībā hokejistiem lietošanai. Viņš uzsvēra, ka, nododot Daugavas stadiona treniņu halli ekspluatācijā, uzsaldētam ledum nav jābūt.

Severs apliecināja, ka būvniecība norisinās katru dienu un arī uzraudzība ir regulāra, lai sekotu līdzi būvniecības progresam.

Attiecībā uz Covid-19 protokoliem "sportiskajā pusē" ir noteikti skaidri un stingri nosacījumi, tostarp "burbuļu" principa ievērošana, testēšanās un pašizolācija, kuri čempionāta laikā būs jāievēro. Covid-19 protokols ir pārspriests ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) un Veselības ministrijas (VM) ekspertiem. Severs atklāja, ka drošības protokolā jauninājums ir tas, ka hokejisti viesnīcas numuriņos dzīvos pa vienam, nevis divatā no vienas komandas, kā tas bija paredzēts iepriekš. Viesnīcu izmaksas segs IIHF.

Savukārt noslēgumā rīcības komiteja vienojās, ka LHF valsts budžetā atskaitīs 183 268 eiro, kas netika izmantoti 2020.gada kongresā. Pēc tam politiskie spēki varēs lemt, ko ar šo finansējumu darīt. Pēc Severa sacītā, viens no LHF ierosinājumiem bija iegādāt hokeja izlases spēlētājiem apdrošināšanas polises. Viņš skaidroja, ka valsts katru gadu apdrošina hokejistus, tāpēc viens no finansējuma mērķiem varētu būt šāds.

Nākamā rīcības komitejas sēde notiks 6.maijā plkst.15.

Marta sākumā valdība atbalstīja piešķirt līdz 3,7 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai segtu pasaules čempionāta hokejā vīriešiem organizēšanas izdevumus. No valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" līdz 3 609 736 eiro piešķirts IZM un pārskaitīšanai LHF, savukārt līdz 90 264 eiro piešķir Iekšlietu ministrijai.

Kopējās visa čempionāta organizēšanas izmaksas būs 12 miljoni eiro, kā arī papildu divus miljonus eiro IIHF ir rezervējusi Covid-19 drošības protokola prasību nodrošināšanai čempionātā.

Tāpat ziņots, ka IIHF padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021.gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju. Šā gada pasaules čempionāts bija jāuzņem Minskai un Rīgai, taču 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Baltkrievijas galvaspilsētai tika atņemtas meistarsacīkšu rīkotāju tiesības.

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā - Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā - Zviedrijai un Dānijai.

2021.gada pasaules čempionāts ieplānots no 21.maija līdz 6.jūnijam. Iepriekš bija plānots, ka meistarsacīkstes sāksies 7.maijā, taču tās tika pārceltas pāris nedēļas uz priekšu, jo Eiropā varētu aizkavēties nacionālo čempionātu izspēle.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu