Video ⟩ Balcers gūst skaistus vārtus un sekmē "Sharks" uzvaru NHL spēlē

Rūdolfs Balcers
Rūdolfs Balcers Foto: AP/Scanpix

Latvijas hokeja uzbrucējs Rūdolfs Balcers ceturtdien guva skaistus vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē.

Balcera pārstāvētā Sanhosē "Sharks" komanda mājās ar rezultātu 4:2 (3:1, 0:1 1:0) pārspēja Arizonas "Coyotes".

Latvijas hokejists vārtus guva otrā perioda vidū, tobrīd panākot 2:0 par labu mājiniekiem.

Pēc brīža "Sharks" noformēja jau 3:0 vadību, taču "Coyotes" atbildēja ar vārtu guvumiem pirmā perioda beigu daļā un otrās trešdaļas sākumā.

Mača pēdējā minūtē čehs Tomāšs Hertls ieraidīja ripu tukšos pretinieku vārtos, kad vārtsargs bija nomainīts pret laukuma spēlētāju.

Vēl uzvarētāju labā pa reizei vārtus guva kanādietis Evanders Keins un amerikānis Kevins Lebanks.

"Coyotes" rindās ar precīziem metieniem atzīmējās amerikānis Fils Kesels un zviedrs Johans Larsons.

Balcers laukumā pavadīja 13:38 minūtes (1:55 skaitliskajā mazākumā), izpildīja divus metienus pa vārtiem, bloķēja vienu metienu un izdarīja vienu spēka paņēmienu, maču pabeidzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

24 gadus vecais Balcers šosezon 34 mačos guvis septiņus vārtus un veicis deviņas rezultatīvas piespēles (16 punkti), kā arī sakrājis pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Abas komandas spēkojās arī aizvakar, kad "Sharks" izcīnīja uzvaru ar rezultātu 6:4, pārtraucot astoņu zaudējumu sēriju.

"Sharks" saglabā teorētiskas izredzes iekļūt Stenlija kausā. Rietumu divīzijā jau trīs komandas ir kvalificējušās "play-off" - Vegasas "Golden Knights", Kolorādo "Avalanche" un Minesotas "Wild".

Par pēdējo ceļazīmi cīnās:

• Sentluisas "Blues" (50 punkti 47 spēlēs)
  • Arizonas "Coyotes" (47 punkti 50 spēlēs)
  • Sanhosē "Sharks" (45 punkti 49 mačos)
  • Losandželosas "Kings" (42 punkti 47 mačos)

NHL regulārajā čempionātā "Sharks" vienībai atlikuši septiņi mači, no kuriem nākamie četri pēc kārtas būs pret "Avalanche". Pēc tam paredzētas divas spēles pret "Coyotes", bet noslēgumā mačs pret "Golden Knights".