Foto ⟩ Latvijas sieviešu volejbola izlase EČ kvalifikācijas turnīru sāk ar zaudējumu

Latvijas sieviešu volejbola izlase ceturtdien 2021.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē piedzīvoja zaudējumu.

Latvija savā pirmajā F apakšgrupas spēlē ar 0-3 (19:25, 17:25, 9:25) piekāpās Čehijai.

Rezultatīvākās Latvijas valstsvienībā ar astoņiem punktiem bija Ingrīda Šveigere, Lāsma Ozola un Marta Kamēlija Levinska, bet seši punkti Paulai Nikolai Ņečiporukai, no kuriem četri gūti ar bloku. Čehijas izlasē pa deviņiem punktiem iekrāja Eva Hodanova un Veronika Trnkova, taču astoņi punkti Gabrielas Orvosovas rēķinā.

Pirmajā setā čehietēm vairāk nekā divu punktu pārsvaru izdevās panākt galotnē. Pie rezultāta 15:16 Čehijas izlase uzvarēja nākamos trīs punktus, bet līdz seta beigām pārsvaru palielināja līdz sešiem punktiem.

Otrā seta sākumā Latvijas izlase visai ātri nonāca iedzinējos ar 4:8, bet trīs pēc kārtas uzvarēti punkti atgrieza viena punkta deficītu. Čehijas izlase drīz vien atguva četru punktu pārsvaru, kas lēnām tika pieaudzēts līdz +12 (23:11), un pārliecinoši uzvarēja arī otro setu.

Līdzīgs scenārijs sekoja arī trešajā setā, viešņām aptuveni vidusdaļā spējot nokārtot septiņu punktu pārsvaru (12:5). No nākamajiem 17 punktiem Latvijas izlase izcīnīja vien četrus, tādējādi Čehija pārliecinoši uzvarēja setā un arī visā spēlē.

Latvijas izlase kvalifikācijas turnīra pirmās trīs spēles Daugavpilī aizvadīs bez Megijas Dambrehtes un Katrīnas Paulas Krustkalnes sastāvā. Dalībai sacensībās Daugavpilī drīkstēja pieteikt 14 spēlētājas. Tāpēc divas no treniņprocesā nodarbinātajām 16 volejbolistēm pirmā apļa spēlēm savās mājās treneri nevarēja pieteikt.

Galvenais treneris Pāvels Seļivanovs sarunā ar Latvijas Volejbola federāciju (LVF) norādīja, ka spēlētājām iespēja sevi apliecināt varētu būt kvalifikācijas otrajā aplī un Eiropas Sudraba līgā.

"Mums bija divus gadus vecs video, kur čehietes spēlēja pret Slovākiju. Jaunāku spēļu video pandēmijas laikā diemžēl nebija pieejams," par izlūkošanas iespējām pirms mača sarunā ar LVF teica Latvijas izlases galvenais treneris Seļivanovs. "Skaidrs, ka neesmu apmierināts ar rezultātu. Varbūt no malas izskatījās drūmāk, taču uzskatu, ka pirmajai reizei, kā tas ir lielākajai daļai spēlētāju, ar sniegumu esmu apmierināts par kādiem 75 procentiem."

Vislabāk daudzas no pretiniecēm pazīst Elvita Dolotova, kura šo sezonu aizvadīja Čehijā.

"Protams, zinu gandrīz visas Čehijas izlases meitenes un zināju, ko no viņām var sagaidīt. Tas mazliet palīdzēja, arī mūsu statistiķim mazliet palīdzēju atrast video ar pretiniecēm," priekšrocības un iepriekšējās zināšanās par pretiniecēm skaidroja Latvijas izlases cēlāja. "Pirmajā setā mēs ļoti brīvi spēlējām, un daudz kas sanāca, bet otrajā setā, manuprāt, ļāvām pretiniecēm laukumā rīkoties tā, kā viņas grib, bet pašas nespēlējām tik labi, kā varam."

"Nenoturējām serves uzņemšanu, un līdz ar to nebija daudz iespēju uzbrukumā spēlēt ar pirmo tempu. Pirmajā setā mums bija ļoti laba serves uzņemšana, un arī rezultāts par to liecina. Pēc tam ļāvām viņām ieservēties. Nav labs rezultāts," spēli raksturoja Dolotova.

Aptuveni trīs ar pusi stundas pirms Latvijas izlases spēles sākuma Daugavpilī F grupas otrā spēlē Bosnijas un Hercegovina ar 3-0 (25:23, 25:20, 26:24) uzvarēja Slovēniju.

Aprīļa pēdējā dienā Latvijas izlase Minskā pārbaudes spēlē ar 0-3 (16:25, 18:25, 18:25) zaudēja Baltkrievijai. 

Abas izlases savā starpā plānoja aizvadīt vēl vienu spēli, bet divām personām, kuras bija iesaistītas pirmā mača norisē, noteica saslimšanu ar Covid-19, kā rezultātā valstsvienība atgriezās Daugavpilī.

13.aprīlī Latvijas sieviešu volejbola izlase gatavošanos kvalifikācijas turnīram sāka 22 spēlētāju sastāvā, bet pēc nepilnas nedēļas treneriem nācās atvadīties no sešām volejbolistēm.

Tikmēr Čehija pirms kvalifikācijas turnīra aizvadīja divas pārbaudes spēles ar Poliju, kas uzvarēta ar 4-0 un 3-2. Pagājušajā vasarā abu izlašu divās savstarpējās pārbaudes spēlēs pārākas bija Polijas volejbolistes.

Piektdien Latvijas izlase spēkosies ar Slovēniju, bet dienu vēlāk ar Bosniju un Hercegovinu.

Pēc vienas spēles pa trim punktiem F apakšgrupā iekrājušas Čehija, kā arī Bosnija un Hercegovina, bet Latvija un Slovēnija pagaidām ir bešā.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēles F grupā ar Latviju, Bosniju un Hercegovinu, Slovēniju un Čehiju paredzētas divos sabraukumos - no 6. līdz 8.maijam Daugavpilī un no 14. līdz 16.maijam - Bosnijas un Hercegovinas pilsētā Zenicā.

Finālturnīrs plānots šogad augustā un septembrī Serbijā, Horvātijā, Bulgārijā un Rumānijā. Četras mājinieču izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas - Turcija, Itālija, Polija, Nīderlande, Vācija, Krievija, Beļģija un Azerbaidžāna - vietu Eiropas 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas.

Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems sešu kvalifikācijas grupu uzvarētājas un otro vietu ieguvējas.

Latvijas sieviešu volejbola izlases kandidātes Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm:

Diagonālās spēlētājas: Marta Kamēlija Levinska (Arizonas Štata universitātes "Sun Devils", NCAA), Vlada Pridatko, Katrīna Paula Krustkalne (abas - RVS/LU), Anija Jurdža, Megija Dambrehte (abas - RSU/MVS);

Pirmā tempa spēlētājas: Irbe Andike Lazda (bez kluba), Lāsma Ozola, Terēze Hrapāne (abas - RVS/LU);

Cēlājas: Elza Reknere (RVS/LU), Elvita Dolotova ("KP Brno", Čehija);

Otrā tempa spēlētājas: Ingrīda Šveigere ("PSVBG Salzburg", Austrija), Paula Nikola Ņečiporuka (Virdžīnijas Sadraudzības universitātes "Rams", NCAA), Petra Ņečiporuka (RSU/MVS), Līga Plāte ("Jelgava");

"libero": Elīna Zvaigzne, Kristīne Kramēna (abas - RVS/LU).

Uz augšu
Back