Sporta muzejs saņem divpadsmit unikālu Latvijas sportistu gleznu dāvinājumu

FOTO: Publicitātes foto

Lai godinātu Latvijas sportistus un viņu profesionālos sasniegumus, turpmāk Latvijas Sporta muzeja ekspozīcijā būs iekļauti arī 12 izcilu sportistu portretu gleznojumi, ko gleznojis Liepājas mākslinieks Vilnis Bulavs.

Tie radīti unikālā šī gada kalendāra "Sports un māksla. Izcili Latvijas sportisti kolāžās 2021" izveides ietvaros. Sportistiem veltīts kalendārs Latvijā pēdējo reizi tika veidots – pirms 12 gadiem, tāpēc šī gada projekts iezīmējis tradīcijas atdzimšanu ar nebijušu vērienu.

Projektu realizējusi programma "Atrodi savu sporta veidu".

"Oriģināldarbu dāvinājums Sporta muzejam ir liels notikums mums visiem, it īpaši, kad tas notiek mūsu valsts svētku nedēļā! Esam gandarīti, ka mums ir iespēja kopā ar izciliem sportistiem radīt šādus mākslas darbus, un esam pateicīgi tādiem cilvēkiem, kuri motivē un rāda piemēru jaunajām paaudzēm. Un kur gan, ja ne mūsu sporta templī – Sporta muzejā ir jāatrodas šiem darbiem. Lai ikviens interesents no plašās pasaules var apskatīt un iepazīt Latvijas sporta vēsturi," saka "Atrodi savu sporta veidu" vadītājs Kaspars Čerņavskis.

FOTO: Publicitātes foto

"Ar prieku un pateicību pieņemam dāvinājumu – divpadsmit gleznas, kas tapušas unikālam projektam – kalendāram, ko īstenojusi programma "Atrodi savu sporta veidu". Gleznās attēloti divpadsmit dažādu sporta veidu pārstāvji. Muzeja krājumu nu papildinās akvareļgleznas, kas atspoguļo ievērojamus Latvijas sportistus. Ikviens no attēlotajiem sportistiem ir uzrakstījis arī kādu atziņu, kas palīdzēs tiem, kas ir sava sporta panākumu ceļa sākumā," norāda Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne.

Gleznās attēloti divpadsmit atpazīstami, sasniegumiem bagāti sporta veidu pārstāvji – Jānis Sprukts (hokejs), Lauris Freibergs (motokross), Ivo Lakučs (BMX), Evija Šīre (cīņa), Liene Jansone (basketbols), Aigars Apinis (vieglatlētika), Ilmārs Bricis (biatlons), Inguna Minusa (volejbols), Mārtiņš Rubenis (kamaniņas), Māris Verpakovskis (futbols), Deniss Čerkovskis (modernā pieccīņa) un Aigars Fadejevs (vieglatlētika).

FOTO: Publicitātes foto

Kalendārs "Sports un māksla. Izcili Latvijas sportisti kolāžās 2021" ir projekts, kas ar iezīmējis šādas tradīcijas atdzimšanu. Papildu portretu gleznojumiem kalendāra lapās atrodami arī katra sportista sasniegumi, autogrāfs un dzīves moto.

Kalendārs sagatavots 300 eksemplāros, kuri pasniegti kā dāvana Latvijas Olimpiskajai komitejai, Latvijas sporta skolām, SOS ciematiem un audžuģimenēm Latvijā.

Uz augšu
Back