Video ⟩ Bertānam labākais +/- rādītājs; "Wizards" izcīna uzvaru papildlaikā

Dāvis Bertāns aizsardzībā
Dāvis Bertāns aizsardzībā Foto: AP/Scanpix

Dāvis Bertāns sestdien palīdzēja Vašingtonas "Wizards" komandai izcīnīt uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē.

"Wizards" izbraukumā ar rezultātu 133:132 pagarinājumā pārspēja Indiānas "Pacers". Otro spēli pēc kārtas Vašingtonai izdevās uzvarēt papildlaikā, iepriekšējā mačā tika pārspēta Toronto "Raptors" vienība.

Bertāns laukumā pavadīja 34 minūtes, kuru laikā viņš guva 10 punktus (2p. 1/1, 3p. 2/8, soda metieni 2/3). Viņa kontā arī viena pārtverta bumba un viena piezīme.

"Wizards" guva par 17 punktiem vairāk nekā pretinieki, kamēr laukumā atradās Latvijas basketbolists. Tas bija labākais +/- rādītājs Vašingtonas komandā.

Uzvarētāju labā 50 punktus guva Bredlijs Bīls, bet Rasels Vestbruks kārtējo reizi savāca "triple-double" - 33 punkti, 19 atlēkušās bumbas un 15 rezultatīvas piespēles.

Vestbruks atkārtoja NBA rekordu, ko savulaik sasniedza leģendārais Oskars Robertsons. Viņiem abiem karjerā 181 reizi izdevies savākt "triple-double".

"Pacers" sastāvā ar "triple-double" izcēlās lietuvietis Domants Sabonis, kurš guva 30 punktus, veica 13 rezultatīvas piespēles un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas.

Indiānas komandas rindās teju "triple-double" savāca arī Keriss Leverts, kurš guva 35 punktus, izcīnīja 14 bumbas pie groziem un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles.

"Wizards" papildlaikā spēlēja bez rezultatīvā Bīla, kurš nevarēja doties laukumā kājas muskuļa un potītes traumu dēļ. Līdera lomu uzņēmās Vestbruks, kurš pagarinājumā guva sešus no komandas deviņiem punktiem.

Bertāns papildlaikā realizēja tālmetienu, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam (129:130), kad bija jāspēlē vēl divas minūtes un 18 sekundes.

Vienu sekundi pirms pagarinājuma beigām Vestbruks trāpīja divus soda metienus, izvirzot "Wizards" vadībā ar mača beigu rezultātu 133:132.

"Wizards" ar 32 uzvarām un 36 zaudējumiem ieņem devīto vietu Austrum konferences turnīra tabulā, bet "Pacers" ar bilanci 31-36 atrodas 10. pozīcijā.