Rīgas "Dinamo" jaunais uzbrucējs Kerjalainens rezultatīvs Somijas izlases uzvarā

Jeri Kerjalainens
Jeri Kerjalainens Foto: Reuters/ScanPix

Rīgas "Dinamo" jaunais uzbrucējs Jeri Kerjalainens ceturtdien Čehijas galvaspilsētā Prāgā guva divus vārtus, palīdzot Somijas hokeja izlasei izcīnīt uzvaru pārbaudes spēlē.

Somijas izlase ar rezultātu 4:1 (1:0, 0:0, 3:1) pārspēja Krievijas Olimpiskās komitejas komandu.

Kerjalainens trešā perioda vidū izvirzīja Somiju vadībā ar 2:1, bet mača beigās viņš raidīja ripu tukšos vārtos.

Vēl pa reizei uzvarētāju labā vārtus guva Aksels Rindels un Tēmu Turunens, bet pretiniekiem ar precīzu metienu izcēlās vienīgi Maksims Šalunovs.

28 gadus vecais Kerjalainens nākamajā sezonā pārstāvēs Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu Rīgas "Dinamo".

Kerjalainens šosezon spēlēja KHL komandā HK "Soči". Somijas hokejists 46 mačos guva sešus vārtus un atdeva deviņas rezultatīvas piespēles.

Somijas hokejisti ir pašreizējie pasaules čempioni, jo izcīnīja zelta medaļas 2019. gada meistarsacīksēs, bet pērn turnīrs nenotika Covid-19 pandēmijas dēļ.

Pārbaudes turnīrā Prāgā ceturtdien vēlāk mājiniece Čehija ar rezultātu 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 1:0) papildlaikā pārspēja Zviedrijas hokejistus.

Uzvarētājiem divus vārtus guva Filips Zadina, bet papildlaikā ar uzvaru nesošo metienu izcēlās Matejs Stranskis.

2021. gada pasaules hokeja čempionāts Rīgā startēs 21. maijā.

Latvijas izlase spēlēs B grupā "Arēnā Rīga" pret Kanādu, Kazahstānu, ASV, Itāliju, Norvēģiju, Somiju un Vāciju. Pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā iekļūs četras labākās komandas.

Latvija pret Somiju spēlēs 30. maijā plkst. 20:15.