RFS un "Valmiera" pēc pirmās vietas virslīgā brauks uz Kurzemi

RFS futbolisti FOTO: Nora Krevņeva-Baibakova

Šodien "Optibet" Latvijas futbola virslīgā notiks trīs 12.kārtas spēles, kurās RFS un "Valmiera" turnīra tabulā centīsies apsteigt līderi "Riga".

"Liepāja" savā stadionā "Daugava" plkst.18 spēkosies ar RFS. Spēli tiešraidē pārraidīs kanāls "Sportacentrs.com TV".

Liepājnieki pēc trim uzvarām - 1:0 - pret "Ventspili" un "Daugavpili" un 3:0 pret "Metta" - pēdējā mačā viesos ar 1:4 piekāpās "Riga". Tikmēr galvaspilsētas futbolisti uzvarējuši četrās spēlēs pēc kārtas, tajā skaitā uzvarot savas sīvākās sāncenses - "Valmieru" un "Riga" komandu. Pēdējos astoņos mačos RFS futbolisti nav zaudējuši, divreiz cīnoties neizšķirti.

Uzvara Liepājā visticamāk rīdziniekiem ļaus atgriezties turnīra tabulas augšdaļā, bet liepājniekiem tā ir iespēja pacelties uz ceturto vietu.

Kamēr Darko Lemajičs guvis četrus un Žiga Lipuščeks - trīs vārtus rīdzinieku labā, "Liepājas" labākais vārtu guvējs ir Artūrs Karašauks ar četriem vārtiem.

2021.gada sezonas pirmajā savstarpējā spēlē RFS uzvarēja mājās ar 4:0.

Vienlaicīgi Ventspils 2.pamatskolas stadionā noritēs "Ventspils" un "Valmieras" cīņa.

Krīzē nonākusī "Ventspils" tikai sezonas sestajā spēlē svinēja pirmo uzvaru šī gada čempionātā - 5:2 sagrāve pār "Metta" komandu un Markam Kurtišam četri vārti. Panākumam sekoja divi zaudējumi - 0:3 pret "Riga" un 0:1 pret RFS.

Valmierieši pēc 1:1 ar "Metta" ar 2:1 uzvarēja "Riga", ar 0:1 zaudēja RFS un ar 2:0 pieveica Daugavpils "Noah Jurmala".

Kurtiša četriem gūtajiem vārtiem "Valmiera" pretī liek Raimondu Krolli ar pieciem vārtiem un Ibrahimu Sovu ar četriem vārtiem.

Arī "Valmiera" var kļūt par līderi turnīra tabulā, taču tad jācer arī uz RFS futbolistu neveiksmi.

Sezonas pirmajā savstarpējā spēlē mājās uzvarēja "Valmiera".

Visbeidzot trešajā dienas spēlē plkst.17 stadionā "Celtnieks" tiksies divas Daugavpils komandas - "Daugavpils" un Daugavpils "Noah Jurmala".

Daugavpilieši pēc diviem zaudējumiem (0:4 pret čempioni "Riga" un 0:1 pret "Liepāju") pēdējā spēlē ar 3:0 sagrāva Jūrmalas "Spartaku".

Tikmēr "Noah Jurmala" aizvadījusi vien trīs spēles, piedzīvojot trīs zaudējumus - pret Jūrmalas "Spartaku" ar 0:5, pret RFS ar 2:4 un pret "Valmieru" ar 0:2.

Kamēr komanda ar katru spēli uzlabo sniegumu, "Noah Jurmala" dalība virslīgā joprojām ir atkarīga no Sporta arbitrāžas tiesas (CAS), kas lēma klubam piešķirt pagaidu LFF-A licenci dalībai virslīgas čempionātā. CAS aizvien turpina izskatīt šo lietu.

Mājinieku lomā esošajai "Daugavpilij" pa diviem vārtiem guvis Raivis Ķiršs un Kaspars Kokins, bet "Noah Jurmala" vienībā visus vārtus (abus) ir guvis Čikezijs Nvaorisa.

12.kārtas pirmajā spēlē "Riga" mājās ar 2:1 (0:1) uzvarēja Jūrmalas "Spartaku".

Šo kārtu izlaiž "Metta".

Turnīra vadībā ar 22 punktiem desmit spēlēs ir "Riga", bet ar 20 punktiem deviņos mačos seko RFS un "Valmiera". Septiņās cīņās pie 13 punktiem tikusi "Daugavpils", 12 punkti astoņos dueļos ir "Liepājai", bet "Metta" un "Spartaks" seko ar sešiem punktiem attiecīgi deviņās un astoņās spēlēs. "Ventspilij" ir četri punkti astoņās cīņās, bet zaudējumi visās trīs spēlēs ir Daugavpils "Noah Jurmala" futbolistiem.

Šī gada virslīgas čempions noskaidrosies četru apļu turnīrā, katrai komandai aizvadot 28 spēles. Kalendārs veidots tā, lai būtu pēc iespējas ērtāks futbola līdzjutējiem. Spēles tikpat kā nepārklāsies, turklāt kārtas pārsvarā tiks izspēlētas divās - trijās dienās.

Pēc CAS pagaidu lēmuma LFF valde sacensību nolikumā veica izmaiņas, kas tagad paredz, ka gadījumā, ja čempionātā piedalās astoņi klubi, komanda, kas ieņem pēdējo vietu, pārspēlēs tiekas ar vienību, kas "Optibet" Nākotnes līgas čempionātā ieņem trešo vietu. Ja čempionātā piedalās deviņi klubi, komanda, kas ieņem pēdējo vietu, pārspēlēs tiekas ar vienību, kas "Optibet" Nākotnes līgas čempionātā ieņem otro vietu.

Uz augšu
Back