Baltkrievijas Hokeja federācija karoga nomaiņu Rīgas centrā uzskata par necieņu

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 100
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (no kreisās) un Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojumā, kur izvietoti Pasaules hokeja čempionāta dalībvalstu karogi, aizstāj Baltkrievijas oficiālo karogu ar Baltkrievijas vēsturisko sarkanbalto karogu, paužot atbalstu Lukašenko režīma opozicionāriem un represētajiem.
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (no kreisās) un Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojumā, kur izvietoti Pasaules hokeja čempionāta dalībvalstu karogi, aizstāj Baltkrievijas oficiālo karogu ar Baltkrievijas vēsturisko sarkanbalto karogu, paužot atbalstu Lukašenko režīma opozicionāriem un represētajiem. Foto: Zane Bitere/LETA

Baltkrievijas Hokeja federācija (FHB) par pirmdien Rīgas centrā veikto karoga maiņu iesniegusi notu Starptautiskajai Ledus hokeja federācijai (IIHF), 2021.gada pasaules čempionāta rīkotājiem un Latvijas Hokeja federācijai (LHF).

Pirmdien Rīgā, pie viesnīcas "Radisson Blu Hotel Latvija", kur izlikti pasaules čempionāta hokejā dalībvalstu karogi, Baltkrievijas oficiālais karogs tika nomainīts pret Baltkrievijas vēsturisko sarkanbalto karogu.

Karogu pie viesnīcas, kur dzīvo arī Baltkrievijas hokeja izlase, nomainīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) un Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).

FHB prezidenta Dmitrija Baskova skatījumā šis žests kalpojot kā necieņa un bezprecendenta spiediens uz sportistiem.

"Kā vairākkārt esam uzsvēruši, mūsu komanda devās uz turnīru, lai pārstāvētu valsti sporta laukumā, nevis politiskajā tribīnē, kur mūsu visu laiku centās ievilkt, kad ar Latviju kopā gatavojāmies čempionāta rīkošanai. Esam sašutuši, ka ārvalstu valdību pārstāvji uzskata, ka sportu ir iespējams padarīt par platformu politiskiem aktiem," paziņojumā raksta Baskovs, kuram liegts iebraukt Latvijā, jo tika ziņots, ka viņš novembrī bija klāt uzbrukumā, pēc kura slimnīcā mira opozīcijas aktīvists Ramans Bandarenka.

FHB jau esot nosūtījusi notu IIHF prezidentam Renā Fāzelam, pasaules čempionāta rīkotāju komitejai un LHF.

"Baltkrievijas Republikas valsts karoga nomaiņa ir nekas cits kā mēģinājums politizēt pasaules hokeja čempionātu un ir pretrunā ar turnīra sportisko garu," sašutis ir Baskovs.

Viņam arī esot zināms par neatļautiem piketiem vietās, kur atradusies Baltkrievijas izlase, kas pārkāpjot IIHF kodeksu.

"Tāpēc tagad mēs esam nopietni noraizējušies par mūsu spēlētāju drošību Rīgā un ceram, ka IIHF spēs nodrošināt ne tikai papildu pasākumus, lai pasargātu komandu no ārēja spiediena, bet arī savu normatīvo aktu izpildi," raksta Baskovs.

Baltkrievijas izlases oficiālajā pieteikumā ir 28 spēlētāji un astoņi komandas personāla pārstāvji. Kā pagājušajā nedēļā ziņoja Baltkrievijas sporta portāls "By.tribuna.com", tikai viens no spēlētājiem un divi treneri ir parakstījuši atbalsta vēstuli Baltkrievijas pašpasludinātajam prezidentam Aleksandram Lukašenko.

2021.gada pasaules čempionātu šogad bija jāuzņem Minskai un Rīgai, tomēr 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Minskai tika atņemtas 2021.gada pasaules čempionāta rīkotāju tiesības. Februārī IIHF Padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021.gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 100

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu