Futbola virslīgas 15. kārtas spēles sākas ar divu Rīgas komandu maču

"Metta" futbolisti FOTO: Jānis Līgats

Latvijas čempionvienība "Riga" "Optibet" virslīgas 15.kārtas spēles savā laukumā atklās mačā ar "Metta".

Spēle sporta bāzes "Ķeizarmežs" stadionā paredzēta plkst.18. To tiešraidē pārraidīs kanāls "Sportacentrs.com TV".

Pēc diviem zaudējumiem aprīļa beigās pret RFS ar 0:3 un "Valmieru" ar 1:2 "Riga" bija svinējusi četras uzvaras pēc kārtas - pret "Ventspili" (3:0), "Liepāju" (4:1), Jūrmalas "Spartaku" (2:1) un Daugavpils "Noah Jurmala" (7:0) -, pirms pēdējā kārtā viesos nespēja uzvarēt "Daugavpili" - 1:1.

Tikmēr "Metta" pēc trim neizšķirtiem ar čempionāta vadošajām komandām, tai skaitā 1:1 pret "Riga", ar 2:5 zaudēja "Ventspilij" un ar 0:3 - "Liepājai", mājās ar 2:0 pārspēja "Spartaku" un ar 0:1 zaudēja "Daugavpilij", kā arī viesos ar 3:0 sagrāva "Noah Jurmala".

Īpaši "Metta" komandai būs jāpieskata līgas labākais snaiperis Stefans Miloševičs, kurš guvis 13 vārtus, kamēr Mikaēls Soisalo guvis piecus vārtus. No 34 komandas gūtajiem vārtiem tikai vieni ir Latvijas spēlētāja - Vladislava Fjodorova - kontā. Tikmēr Miloševiča tuvākais sekotājs ir tieši "Metta" rindās, jo Junusa Muritala guvis deviņus vārtus.

23 līdzšinējās cīņās virslīgā un Latvijas kausa izcīņā "Metta" uzvarējusi tikai vienreiz - 2016.gada aprīlī (1:0), kā arī četras reizes spēlēts neizšķirti. Tiesa, pirms šīs sezonas pirmā riņķa spēles iepriekšējo reizi tas notika 2017.gadā jūnijā, kad komandas vienojās par bezvārtu neizšķirtu.

Pārējās kārtas spēles notiks sestdien. Tajās tiksies "Noah Jurmala" - "Liepāja", "Ventspils" - "Spartaks" un RFS - "Daugavpils".

Šo kārtu izlaiž "Valmiera".

Turnīra vadībā ar 26 punktiem 11 spēlēs ir RFS komanda, tālāk ar tikpat punktiem 12 spēlēs seko "Valmiera" un "Riga". Ar 17 punktiem desmit spēlēs ceturtā ir "Daugavpils", bet piekto vietu ar 15 punktiem 11 cīņās ieņem "Liepāja". Tālāk ar deviņiem punktiem 11 spēlēs seko Jūrmalas "Spartaks" un "Metta", pieci punkti 11 spēlēs "Ventspilij", bet turnīra tabulu ar četriem punktiem septiņos mačos noslēdz "Noah Jurmala".

Šī gada virslīgas čempions noskaidrosies četru apļu turnīrā, katrai komandai aizvadot 28 spēles. Kalendārs veidots tā, lai būtu pēc iespējas ērtāks futbola līdzjutējiem. Spēles tikpat kā nepārklāsies, turklāt kārtas pārsvarā tiks izspēlētas divās - trijās dienās.

Pēc CAS pagaidu lēmuma LFF valde sacensību nolikumā veica izmaiņas, kas tagad paredz, ka gadījumā, ja čempionātā piedalās astoņi klubi, komanda, kas ieņem pēdējo vietu, pārspēlēs tiekas ar vienību, kas "Optibet" Nākotnes līgas čempionātā ieņem trešo vietu. Ja čempionātā piedalās deviņi klubi, komanda, kas ieņem pēdējo vietu, pārspēlēs tiekas ar vienību, kas "Optibet" Nākotnes līgas čempionātā ieņem otro vietu.

Uz augšu
Back