Video ⟩ "Bucks" kļūst par pirmo komandu, kas šogad sasniedz NBA "play-off" otro kārut

Jannis Adetokunbo
Jannis Adetokunbo Foto: AP/Scanpix

Milvoki "Bucks" svētdien kļuva par pirmo komandu, kas sasniegusi Nacionālās basketbola asociācija (NBA) izslēgšanas turnīra otro kārtu.

Milvoki basketbolisti viesos ar rezultātu 120:103 (22:26, 35:38, 34:21, 29:18) pieveica iepriekšējās sezonas finālisti Maiami "Heat".

Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-0 pārāka bija "Bucks" komanda.

Viesiem ar "triple-double" izcēlās Jannis Adetokunbo, kurš guva 20 punktus, izcīnīja 12 atlēkušās bumbas un 15 reizes rezultatīvi piespēlēja. Brukam Lopesam bija 25 punkti, Braiens Forbss guva 22 punktus, bet Kriss Midltons - 20 punktus.

"Heat" rindās ar 20 punktiem un 14 bumbām zem groziem atzīmējās Bems Adebajo.

"Heat" kļuvusi tikai par otro komandu, kas pēc 4-0 uzvaras pirmajā kārtā nākamajā sezonā "play-off" ievadā zaudē ar 0-4. 2004.gadā Ņūdžersijas "Nets" pirmajā kārtā ar 4-0 apturēja Ņujorkas "Knicks", bet gadu vēlāk ar 0-4 piekāpās "Heat".

Tikmēr Rietumu konferences ceturtdaļfinālā vadību ar 2-1 panākusi Jūtas "Jazz", kas izbraukumā ar rezultātu 121:111 (34:22, 28:29, 34:34, 25:26) bija pārāka pār Memfisas "Grizzlies".

Donovans Mičels uzvarētājiem guva 29 punktus, desmit no tiem ceturtajā ceturtdaļā. Tikmēr bijušais "Grizzlies" basketbolists Maiks Konlijs atkārtoja savu karjeras rekordu, izpildot septiņus precīzus tālmetienus, un guva 27 punktus. Rūdijs Gobērs piebalsoja ar 15 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām.

"Grizzlies" komandā 28 punkti bija Dža Morantam, bet par punktu mazāk - Dilonam Bruksam.

Vēl Rietumos Portlendas "Trail Blazers" mājās ar rezultātu 115:95 (32:24, 25:23, 36:19, 22:29) uzveica Denveras "Nuggets", sērijā panākot 2-2.

"Trail Blazers" basketbolists Normens Pauels ar 29 gūtajiem punktiem atkārtoja savu karjeras rekordu izslēgšanas turnīrā, bet Kristians Džemmss Makolums guva 21 punktu. Damjans Lilards realizēja tikai vienu no desmit metieniem no spēles, bet iekrāja desmit punktus, desmit rezultatīvas piespēles un astoņas atlēkušās bumbas.

"Nuggets" sastāvā Nikola Jokičs spēli pabeidza ar 16 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām. Ceturtajā ceturtdaļā Jokičs un Lilards nemaz nedevās laukumā.

Jau vēstīts, ka Dāvis Bertāns sestdien guva astoņus punktus, kamēr Vašingtonas "Wizards" Austrumu konferences ceturtdaļfināla spēlē mājās ar rezultātu 103:132 (28:36, 30:36, 28:37, 17:23) piekāpās Filadelfijas "76ers", kas sērijā līdz četrām uzvarām ir vadībā ar 3-0.

NBA pamatturnīrā komandas šosezon aizvadīja 72 spēles, kas ir par desmit mazāk, nekā ierasts.