Video un foto ⟩ Latvijas hokejisti izcīna punktu, taču sāpīgi piekāpjas Somijai (45)

Latvijas hokeja izlase svētdien "Arēnā Rīga" ar rezultātu 2:3 (1:1, 0:1, 1:0, 0:1) papildlaikā piekāpās 2019. gada pasaules čempionei Somijai.

Latvijas izlases labā savus pirmos vārtus karjerā pasaules čempionātā guva Mārtiņš Dzierkals, turklāt viņš ar precīzu metienu šajā mačā izcēlās divas reizes.

Pirmo spēli turnīrā aizvadīja Latvijas izlases vārtsargs Jānis Kalniņš, kurš atvairīja 33 no 36 pretinieku metieniem (91,67%).

Metienu attiecība šajā duelī bija ļoti līdzīga ar minimālu Latvijas pārsvaru - 37:36.

Uzvaras vārtus četras sekundes pirms papildlaika beigām guva Antons Lundels.

Savainojuma dēļ šajā mačā nepiedalījās Latvijas izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš, kura pienākumus pārņēma Lauris Dārziņš.

Somijas izlasi, kas triumfēja iepriekšējā pasaules čempionātā pirms diviem gadiem, mača sākumā pavadīja veiksme. Metienu pa Latvijas izlases vārtiem ar nūju atvairīja vārtsargs Jānis Kalniņš, taču ripa atsitās pret Saku Menalanena kāju un nokļuva vārtos. Tiesneši pēc video atkārtojuma noskatīšanās vārtu guvumu ieskaitīja, jo spēle ar kāju nebija tīša. Neveiksmīgs rikošets un ceturtajā minūtē rezultāts jau 0:1.

Pirmā perioda vidū Andris Džeriņš nopelnīja divu minūšu noraidījumu, taču Latvijas izlase vēlreiz apliecināja, ka tai ir labākais sniegums skaitliskajā mazākumā šajā turnīrā. Turpinājumā latvieši izskrēja pretuzbrukumā divi pret vienu pretinieku, taču tika pieļauta kļūda piespēlē. Brīdi vēlāk izdevās iegūt iespēju spēlēt vairākumā, taču statistika atkal nemeloja - Latvijai šajā čempionātā skaitliskā pārsvara izmantošana ir vissliktākā.

Latvijai spēlējot skaitliskajā vairākumā, Somijai atkal veiksme nāca talkā. Ripa pēc Renāra Krastenberga metiena atsitās pret Rodrigo Ābola kāju, taču tā lidoja nedaudz garām vārtiem. Tomēr jau drīz izdevās panākt neizšķirtu 1:1, kad ar precīzu metienu nepilnu pusotru minūti pirms pirmā perioda beigām izcēlās Mārtiņš Dzierkals. Metiena brīdī vārtu priekšā cīnījās Lauris Dārziņš, aizsedzot Somijas izlases vārtsargam Hari Sateri redzamību.

Latvijas hokejisti aktīvi iesāka otro periodu, iespieda pretiniekus aizsardzības zonā un apšaudīja Somijas komandas vārtus. Ronalds Ķēniņš uzņēma ātrumu, no vidus aizslidoja mazliet pa kreisi un atdeva piespēli uz otru malu, kur vārtsargs Sateri atvairīja pirmo vārtu autora Dzierkala metienu. Pēc pacietīgas aizsargāšanās, Somijas hokejisti ar laiku izveidoja bīstamus momentus pie Latvijas komandas vārtiem. Vairākkārt mājiniekus glāba Kalniņš, taču četrarpus minūtes pirms otrā perioda beigām Iiro Pakarinens pamainīja lidojušās ripas virzienu, un tā atrada ceļu uz Latvijas izlases vārtiem - 1:2.

Trešo periodu komandas iesāka ļoti piesardzīgi, piecas minūtes statistikā nebija neviena metiena pa vārtiem. Trešdaļas sestajā minūtē tika pārkāpti noteikumi pret Ķēniņu, skaitliskajā vairākumā Latvijas hokejisti nostājās pa pozīcijām, saspēlējās un centās gūt vārtus, taču iespēja panākt neizšķirtu netika izmantota. Pēc skaitliskā mazākuma Somijas hokejisti izskrēja pretuzbrukumā trīs pret vienu, tomēr Kalniņš glāba komandu no vārtu zaudējuma.

Sešas minūtes pirms trešā perioda beigām Dārziņš no kreisā stūra meta vārtu virzienā, bet pa ceļam ripas lidojuma virzienu pamainīja Dzierkals. Ripa ielidoja tīklā zem vārtu pārliktņa - 2:2. Atlikušajās minūtēs mača pamatlaikā bija sīva cīņa, kas noveda pie papildlaika.

Pagarinājumā laba iespēja gūt vārtus bija gan Robertam Bukartam, gan Somijas izlases kapteinim Marko Antilam. Tomēr punktu pielika 19 gadus vecais Lundels, kurš ar meistarīgu gājienu uz vārtiem bija precīzs un guva savus ceturtos vārtus šajā pasaules čempionātā - 2:3.

Otrdien, 1. jūnijā, Latvijas izlase grupu turnīru noslēgs ar spēli pret Vācijas valstsvienību. Mača sākums plkst. 20:15. Šo spēli klātienē varēs vērot ierobežots skaits skatītāju.

Savukārt otrdien jau plkst. 12.15 laukumā dosies Somijas un Kanādas hokejisti.

Latvijas izlasei otrdien nepieciešama uzvara spēlē pret Vāciju, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam.

Turnīrā piedalās 16 komandas, kas sadalītas divās grupās. Katras grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.