Tīms negaidīti izstājas no "French Open" jau pirmajā kārtā

Dominiks Tīms
Dominiks Tīms Foto: AFP/SCANPIX

Pasaules ceturtā rakete vīriešu tenisā Dominiks Tīms svētdien cieta negaidītu zaudējumu Francijas atklātā čempionāta ("French Open") pirmajā kārtā.

Austrijas tenisists ar rezultātu 6-4, 7-5, 3-6, 4-6, 4-6 zaudēja 35 gadus vecajam spāņu veterānam Pavlo Anduharam (WTA 68.).

Kādreizējais Ernesta Gulbja treniņu partneris Tīms 2018. un 2019.gadā spēlēja "French Open" finālā, bet šoreiz austrietis pirmo reizi karjerā zaudējis pirmajā kārtā. Pērn viņš izcīnīja savu pirmo "Grand Slam" titulu, uzvarot ASV atklātajā čempionātā.

Anduhars Parīzē ne reizi nav ticis tālāk par trešo kārtu.

Smaga cīņa pirmajā kārtā izvērtās ranga sestajam numuram Aleksandram Zverevam no Vācijas, kurš zaudēja divus pirmos setus, bet ar 3-6, 3-6, 6-2, 6-2, 6-0 uzveica kvalifikāciju pārvarējušo tautieti Oskaru Oti (ATP 152.). Zverevs ir divkārtējs "French Open" ceturtdaļfinālists.

Turpretī ar trīs setu uzvaru pirmo kārtu pārvarēja ranga piektais numurs Stefans Cicips, grieķim ar 7-6 (8:6), 6-3, 6-1 uzveicot mājinieku Žeremī Šardī (ATP 58.). Pērn Cicips Francijā aizkļuva līdz pusfinālam, kurā atzina serba Novaka Džokoviča pārākumu.

No vadošajiem tenisistiem svētdien uzvaru svinēja arī ar 11.numuru izsētais Anduhara tautietis Roberto Bautista-Aguts, kurš ar 6-4, 6-4, 6-2 uzveica citu spāni Mario Villelu Martinesu (ATP 182.).

Sezonas otrais "Grand Slam" turnīrs - Francijas atklātais čempionāts - norisināsies līdz 13.jūnijam, kad noslēgsies 2021.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācija.