Video ⟩ Porziņģis spēlē rezultatīvi; Dalasa piedzīvo sakāvi ceturtajā mačā

Smagu zaudējumu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas ceturtajā spēlē pirmdien piedzīvoja Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" komanda.

Dalasas basketbolisti izbraukumā ar 81:106 piekāpās Losandželosas "Clippers", sērijā līdz četrām uzvarām rezultātam kļūstot 2-2.

"American Airlines Center" arēnā spēli klātienē noskatījās 17 761 līdzjutējs.

Porziņģis laukumā atradās 28 minūtes, kuru laikā guva 18 punktus (1p. 4/5, 2p. 7/10, 3p. 0/2), izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, bloķēja vienu metienu, divreiz pārkāpa noteikumus un spēli pabeidza ar lietderības koeficientu -21.

"Mavericks" basketbolisti realizēja vien piecus no izmestajiem 30 tālmetieniem, no trīspunktu metiena līnijas uzrādot vien 16,7% precizitāti.

Dalasas līderis Luka Dončičs šoreiz guva 19 punktus, veica sešas rezultatīvas piespēles un savāca sešas bumbas zem groziem. Serbs Bobans Marjanovičs iemeta 12 punktus.

Uzvarētājiem teicami spēlēja Kavai Lenards, kurš guva 29 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas. Cits "Clippers" līderis Pols Džordžs pievienoja 20 punktus, Redžija Džekosna kontā 15 punkti.

Sērijas turpināsies Losandželosā, kur piektā spēle notiks agrā ceturtdienas rītā (plkst. 5.00) pēc Latvijas laika.

"Clippers" regulārā čempionāta pēdējās divās spēlēs piedzīvoja zaudējumu pret Rietumu konferences pastarītēm Hjūstonas "Rockets" un Oklahomasitijas "Thunder", tādējādi turnīra tabulas kopvērtējumā ieņemot ceturto vietu. Losandželosas komanda tiek vainota apzinātā zaudēšanā mačos, lai pirmajā kārtā izvairītos no tikšanās ar pagājušās sezonas čempionvienību Losandželosas "Lakers".

Regulārā turnīra laikā "Clippers" ar "Mavericks" tikās trīsreiz, divreiz pie panākuma tiekot Dalasai.

Komandas "play-off" pirmajā kārtā tikās arī iepriekšējā sezonā. Toreiz ar 4-2 pārāka bija "Clippers" vienība.