Amerikāņi sagādā zaudējumu Latvijas nākamajai pretiniecei Vācijai

Uzvaru pasaules hokeja čempionāta spēlē Rīgā pirmdien izcīnīja ASV un Čehijas hokejisti.

B apakšgrupas pirmajā spēlē ASV pārspēja Vāciju ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).

Ar vārtu guvumu beidzās piektais noraidījums spēlē. ASV izlase izturēja trīs mazākumus, bet Vācijai otrais beidzās ar nokļūšanu iedzinējos - 0:1. Vārtus amerikāņu labā guva Džeisons Robertsons.

27 sekundes pirms spēles beigām otro ripu Vācijas vārtos iemeta Kolins Blekvels - 2:0.

ASV vārtos Kels Petersens atvairīja 33 metienus, kamēr amerikāņi pa vārtiem meta tikai 16 reizes.

ASV kopā ar Somiju jau ir nodrošinājušas dalību ceturtdaļfinālā.

Plkst.20.15 nūjas krustos Kazahstāna un Norvēģija. Maču tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas 7.kanāls (LTV7).

Savukārt A apakšgrupā Čehija atspēlējās pret Dāniju, uzvarot pēcspēles metienos ar 2:1 (0:1, 0:0, 1:1, 1:0).

Vienīgos vārtus pirmo divu trešdaļu laikā vairākumā ceturtajā minūtē guva Dānijas izlases uzbrukuma līderis šajā čempionātā Niklass Jensens, kuram tie bija jau piektie vārti Rīgā.

Čehija rezultātu izlīdzināja 46.minūtē, kad precīzs izrādījās Dominika Kubalīka metiens - 1:1.

Uzvaras vārtus 24 sekundes pirms pagarinājuma beigām guva aizsargs Filips Hroneks. Tomēr pēc Dānijas izlases pieprasījuma vārti netika ieskaitīti, jo netika gūti saskaņā ar noteikumiem.

Pēcspēles metienu sērijā uzvaru svinēja Čehija, kas realizēja visus četrus metienus, uzvaras vārtus gūstot Filipam Hitilam. Vācija kļūdījās pirmajā un piektajā mēģinājumā.

Ar 12 punktiem sešos mačos A grupas vadībā Šveice, kurai ar tikpat punktiem piecās un sešās cīņās seko Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komanda un Slovākija. Desmit punkti sešās spēlēs ir Čehijai, deviņi - Dānijai septiņās un Zviedrijai sešās cīņās. Baltkrievijai un Lielbritānijai ir pa četriem punktiem sešos dueļos.

Plkst.20.15 sāksies Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandas un Zviedrijas pretstāve. Šo maču tiešraidē pārraidīs kanāls "360 TV".

2021.gada pasaules čempionāts Rīgā notiks līdz 6.jūnijam.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā - Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā - Zviedrijai un Dānijai.