Video ⟩ Kanāda zaudē "bullīšos" un teorētiski atvieglo Latvijas hokejistu uzdevumu spēlē pret Vāciju (25)

Kanādas hokeja izlase otrdien Rīgā ar rezultātu 2:3 (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 0:1) pēcspēles metienos piekāpās Somijas valstsvienībai, tādējādi teorētiski palielinot Latvijas komandas izredzes kvalificēties pasaules čempionāta ceturtdaļfinālam.

Otrdien plkst. 20:15 laukumā dosies Latvijas un Vācijas hokejisti. Ja komandas spēles pamatlaikā cīnīsies neizšķirti, tad Kanāda nekvalificēsies ceturtdaļfinālam.

Latvijas hokejistiem mačā pret Vāciju pietiks ar neizšķirtu pamatlaikā - var atļauties zaudēt pagarinājumā vai "bullīšos". Tādā gadījumā Latvijai, Kanādai un Kazahstānai katrai būs pa 10 punktiem.

Ja grupu turnīra beigās trim komandām būs vienāds punktu skaits, Latvijai pret Kanādu un Kazahstānu būs priekšrocība - savstarpējos mačos latviešiem četri punkti, kanādiešiem trīs, bet kazahiem divi.

Kanādai, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, nepieciešama Vācijas vai Latvijas uzvara spēles pamatlaikā. Grupu turnīrā Kanāda zaudēja gan latviešiem, gan vāciešiem, taču pārspēja kazahus.

Kanādas izlase vēlmi spēlēt ceturtdaļfinālā apliecināja jau otrajā minūtē, kad 1:0 panāca Brendons Pirri. Pēc aptuveni 20 spēlētām minūtēm otrā perioda ievadā ar spēcīgu metienu izlīdzinājumu panāca Artu Ruotsalainens, bet devītajā minūtē skaitlisko vairākumu realizēja Maksims Komtuā.

Ruotsalainens trešajā periodā izglāba somus no zaudējuma pamatlaikā, četras minūtes līdz mača beigām panākdams 2:2.

Papildlaikā lieliskas vārtu gūšanas iespējas bija abām izlasēm, taču uzvarētāju nācās noskaidrot "bullīšu" sērijā. Uzbrucējs Ruotsalainens vēlāk izrādījās arī visa mača varonis, jo realizēja uzvaru nesošo "bullīti".

Tikmēr dienas pirmajā A grupas spēlē Šveice ar 6:3 (2:1, 4:1, 0:1) uzvarēja Lielbritāniju.

Gregorijs Hofmans pirmā perioda 11.minūtē vadībā izvirzīja Šveici, taču jau nepilnu minūti vēlāk Lielbritānijas izlases līderis Liems Kirks nokārtoja 1:1. Līdz trešdaļas beigām otros vārtus Šveices izlasē guva Romēns Lēfels.

Kirkam otrā perioda sestajā minūtē, realizējot skaitlisko vairākumu, vēlreiz izdevās panākt neizšķirtu, bet vēlāk sekoja četri bezatbildes vārti šveiciešu izpildījumā. Otrās trešdaļas 11.minūtē Santeri Alatalo panāca 3:2, 13 sekundes vēlāk izcēlās Kristofs Bertšči, kuram vārti arī 17.minūtē, taču divas minūtes vēlāk izcēlās arī Niko Hišīrs.

Brits Brendans Konolijs sešas minūtes līdz pamatlaika beigām panāca gala rezultātu 3:6.

Kirks spēli noslēdza ar 2+1, bet Šveices izlasē trīs piespēles Tristanam Šervejam. Divus vārtus guva Bertšči, 1+1 Hišīram, savukārt divas piespēles nopelnīja Enzo Korvi.

Otrdien A grupā spēles aizvadīs arī Slovākija - Čehija un Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komanda - Baltkrievija.

A grupā pirmo vietu ar 15 punktiem septiņās spēlēs ieņem Šveice, par punktu mazāk sešās spēlēs iekrājusi OKR, 12 punkti ir Slovākijai, Čehija un Zviedrija seko ar desmit punktiem, Dānijas rēķinā deviņi punkti, četrus nopelnījusi Baltkrievija un Lielbritānija, kura aizvadījusi septiņus mačus.

2021.gada pasaules čempionāts Rīgā notiks līdz 6.jūnijam.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim bija uzņēmusi vienreiz - 2006. gadā.