Video ⟩ Porziņģis ar "Mavericks" zaudē izšķirīgajā mačā un noslēdz NBA sezonu (3)

Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" komanda svētdien piedzīvoja zaudējumu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas spēļu turnīra pirmās kārtas sērijas septītajā mačā.

"Mavericks" izbraukumā ar rezultātu 111:126 (38:35, 24:35, 23:30, 26:26) piekāpās Losandželosas "Clippers", piedzīvojot zaudējumu ar 3-4 Rietumu konferences pirmās kārtas sērijā līdz četrām uzvarām.

Dalasas komanda sērijā bija 2-0 un 3-2 vadībā.

Zīmīgi, ka šajā sērijā vienīgi septītajā mačā uzvaru izcīnīja laukuma saimnieki. Pārējos sešos mačos uzvaru svinēja konkrētās spēles viesu komanda.

Porziņģis laukumā pavadīja 42 minūtes, kuru laikā viņš guva 16 punktus (2p. 6/7, 3p. 0/5, soda metieni 4/4), izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, pārtvēra divas bumbas, veica vienu rezultatīvu piespēli un saņēma trīs piezīmes.

Kamēr laukumā atradās Latvijas basketbolists, "Mavericks" guva par četriem punktiem mazāk nekā "Clippers".

"Mavericks" rindās rezultatīvākais bija slovēnis Luka Dončičs, kurš guva 46 punktus (2p. 12/19, 3p. 5/11, soda metieni 7/11), veica 14 rezultatīvas piespēles pieļāva sešas kļūdas.

Savukārt Dorians Finnijs-Smits atzīmējās ar 18 punktiem un 10 izcīnītām atlēkušajām bumbām "Mavericks" labā, bet serbs Bobans Marjanovičs savāca 14 punktus un 10 bumbas pie groziem.

"Clippers" sastāvā Kavai Lenards guva 28 punktus, izcīnīja 10 atlēkušās bumbas un veica deviņas rezultatīvas piespēles. 23 punktus iemeta Markuss Moriss, ar 22 punktiem un 10 rezultatīvām piespēlēm izcēlās Pols Džordžs, bet 15 punktus pievienoja Redžijs Džeksons.

Dončičs un Porziņģis pirmajā puslaikā kopā guva vairāk nekā pusi no komandas punktiem - attiecīgi 29 un 12, taču "Mavericks" pārtraukumā devās ar -8 (62:70).

Trešajā ceturtdaļā "Mavericks" ieguva 81:76 vadību, bet turpinājumā "Clippers" veica 24:4 izrāvienu, laužot spēles gaitu.

Nokļuvuši iedzinējos ar -19, "Mavericks" spēlētāji nepadevās un samazināja starpību līdz -7, kad bija atlicis spēlēt divas minūtes, tomēr galotnē "Clippers" spēja nosargāt vadības grožus.

"Mavericks" gadu pēc kārtas sezonu noslēdza "play-off" pirmajā kārtā, piekāpjoties tieši "Clippers" komandai. Pērn Dalasa atzina Losandželosas vienības pārākumu ar 2-4.

Pirms tam trīs gadus pēc kārtas, kad komandai laukumā vēl nebija pievienojies Porziņģis, dalasieši nekvalificējās izslēgšanas spēlēm.

"Mavericks" klubs NBA debitēja 1980./81. gada sezonā. Čempionu titulu izdevies izcīnīt vienīgi 2011. gadā, kad Dalasas komandas līderis bija Vācijas basketbola zvaigzne Dirks Novickis.