Šveices un Velsas futbolisti cīnās neizšķirti Eiropas čempionāta spēlē

Eiropas futbola čempionāta finālturnīra otrajā dienā Šveice spēlēja neizšķirti ar Velsu. Baku olimpiskajā stadionā A grupas mačā Šveice ar Velsu spēlēja 1:1 (0:0).

Pirmajā puslaikā pārsvars bija šveiciešiem. Viņi gan bumbu kontrolēja vairāk (68%), gan pa vārtiem sita vairāk, kaut arī tikai pa vienam sitienam katras komandas izpildījumā trāpīja vārtu rāmī.

Šveice izpildīja septiņus stūra sitienus, kamēr Velsa - tikai vienu, bet pirmais bīstamais vārtu gūšanas moments 15.minūtē izveidojās pie Šveices vārtiem, kad visaugstāk uzlēca Kīfers Mūrs, raidot bumbu vārtos ar galvu. Tomēr Janns Zommers bumbu atvairīja uz stūra sitienu. Četras minūtes vēlāk Mūrs tika pie galvas apsēja, taču varēja turpināt spēlēt.

21.minūtē pēc stūra sitiena izspēles un centrējuma Fabians Šērs sita pa vārtiem, bet Denijs Vords vārtos bija vietā.

Jau kompensācijas laikā pretuzbrukumā Velsas soda laukumā bumbu saņēma Brēls Embolo, piespēlēja pa labi uz vārtiem skrienošajam Harisam Seferovičam, kurš no teicamas pozīcijas sita garām tukšam labajam vārtu stūrim.

Tomēr par savu aktivitāti Embolo tika atalgots otrā puslaika sākumā. 49.minūtē viņš bija ātrā uzbrukuma smailē smailē, izspraucoties starp aizsargiem un no soda laukuma robežas tieši pa vidu vārtiem spēcīgi sitot, taču arī šoreiz Vords bija lielisks, novirzot bumbu uz stūra izspēli.

Stūra sitiena laikā gan viņš bija spiests bezspēcīgi noskatīties, kā Embolo divcīņā tika galā ar Konoru Robertsu, atgrūžot viņu nedaudz tālāk, un ar galvu raidīja bumbu vārtu kreisajā stūrī - 1:0.

Arī atbildes vārti tika gūti pēc stūra sitiena izspēles. Pēc īsas piespēles no stūra karodziņa laukuma labajā pusē lieliski centrēja Džozefs Morels, kura piespēli vārtu guvumā ar galvu pārvērta Mūrs, raidot bumbu vārtu kreisajā pusē.

83.minūtē Šveices galvenais treneris Vladimirs Petkovičs veica maiņu Seferoviča vietā laukumā laižot Mario Gavranoviču, kurš jau minūti vēlāk raidīja bumbu Velsas vārtos.

Atkal izcēlās Embolo, kurš no soda laukuma vidus ar galvu izvirzīja Gavranoviču vienu pret Vordu, šveicietim "cauršaujot" vārtsargu ar spēcīgu sitienu no gaisa ar kreiso kāju.

Tomēr šveiciešu prieki nebija ilgi, jo Gavranovičs atradās aizmugurē, ko arī fiksēja VAR sistēma, vārtus atceļot.

90.minūtē tuvu vēl vienam vārtu guvumam bija Embolo pēc kārtējā stūra sitiena no labās puses. Uzvarējis zemes divcīņā ar Džo Elenu, Embolo ar galvu raidīja bumbu vārtos, taču vēlreiz lieliski nospēlēja Vords, atvairot bumbu uz stūra sitienu.

Šajā grupā viena spēle jau tika aizvadīta piektdien, kurā Itālija Romas olimpiskajā stadionā ar 3:0 pieveica Turciju.

Pēc pirmās kārtas uzvara ir Itālijai, Šveicei un Velsai ir pa punktam, bet zaudējums - Turcijai.

Velsas izlases spožākā zvaigzne ir komandas kapteinis Gerets Beils, kurš ar 33 gūtiem vārtiem 92 mačos pirms sestdienas mača bija arī rezultatīvākais valstsvienības spēlētājs. Beila uzbrukuma potenciālu var pastiprināt 23 gadus vecais Daniels Džeimss, kā arī krietni pieredzējušākais Ārons Remzijs.

Arī Šveices izlasē lielākoties viss balstās uz kapteiņa - pussarga Granita Džakas - pleciem. Uzbrukumā bažas rada Džerdana Šačiri pēdējo sezonu mazā spēļu prakse. Viņš un Hariss Seferovičs no šī izlases modeļa vienīgie pārkāpuši 20 gūto vārtu robežu.

Šveices izlasi kopš 2014.gada vada Vladimirs Petkovičs, kurš izlasi aizvedis līdz diviem astotdaļfināliem, gan 2016.gada Eiropas čempionātā, gan 2018.gada Pasaules kausā. Pie Velsas stūres ir pērn darbu uzsākušais Roberts Peidžs.

Velsa pirms pieciem gadiem debitēja finālturnīrā un pārsteidzoši sasniedza pusfinālu, kamēr šveicieši spēlē savā piektajā finālturnīrā. Pārbaudes spēlēs pirms Eiropas čempionāta Šveicei bija minimāla uzvara 2:1 pār ASV un graujošs panākums 7:0 pār Lihtenšteinu. Velsieši ar 0:3 zaudēja Francijai un spēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 ar Albāniju.

Septiņas no abu izlašu iepriekšējām savstarpējām spēlēm bija noslēgušās ar vienas vai otras komandas uzvaru. Abas valstsvienības nebija spēkojušās gandrīz desmit gadus, un bilance 5-2 bija par labu Šveicei.

Dienas otrajā mačā Kopenhāgenā B grupā plkst.19 cīnīsies Dānija un Somija. Šo spēli pārraidīs kanāls TV6.

Visbeidzot plkst.22 Sanktpēterburgā otrā B grupas spēlē Beļģija cīnīsies ar Krieviju. Arī šo maču translēs kanāls TV6.

2021.gada Eiropas čempionāta finālturnīrs līdz 11.jūlijam norisināsies Eiropas 11 pilsētās. Kontinenta spēcīgākā komanda tiks noskaidrota Vemblija stadionā Londonā. Atjaunotais Vemblija stadions izlašu turnīru titula maču uzņems pirmo reizi vēsturē, bet tā priekštecī savulaik tika izspēlēts 1966.gada Pasaules kausa fināls un 1996.gada Eiropas čempionāta fināls.

Pirms pieciem gadiem par Eiropas čempioni tika kronēta Portugāle, kas Parīzē notikušajā finālmačā ar rezultātu 1:0 pagarinājumā pārspēja Franciju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā 24 komandas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām katrā. Izslēgšanas turnīra pirmajai kārtai jeb astotdaļfinālam automātiski kvalificēsies divas labākās izlases, kā arī tajā iekļūs četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Šajā Eiropas čempionātā kopumā tiks aizvadīta 51 spēle. Kad turnīrā piedalījās vēl 16 izlases, bija jānospēlē 31 mačs.

Velsas futbola izlases sastāvs Eiropas čempionāta finālturnīram:

vārtsargi: Edams Deiviss (Stoukas "City", Anglija), Veins Henesijs (Londonas "Crystal Palace", Anglija), Denijs Vords (Lesteras "City", Anglija);

aizsargi: Ītens Ampadu (Londonas "Chelsea", Anglija), Bens Kabango, Konors Robertss (abi - Svonsī "City", Anglija), Džo Rodons, Bens Deiviss (abi - Totenhemas "Hotspur", Anglija), Kriss Ganters (Čārltonas "Athletic", Anglija), Toms Lokiers (Lūtenas "Town", Anglija), Kriss Mephems ("Bournemouth", Anglija), Riss Noringtons-Deiviss (Šefīldas "United", Anglija), Neko Viljamss ("Liverpool", Anglija);

pussargi: Džo Elens (Stoukas "City", Anglija), Devids Brukss ("Bournemouth", Anglija), Rabins Kolvils, Džonijs Viljamss (abi - Kārdifas "City", Anglija), Daniels Džeimss (Mančestras "United", Anglija), Džozefs Morels (Lūtenas "Town", Anglija), Ārons Remzijs (Turīnas "Juventus", Itālija), Metjū Smits (Mančestras "City", Anglija), Herijs Vilsons ("Liverpool", Anglija);

uzbrucēji: Gerets Beils (Madrides "Real", Spānija), Kīfers Mūrs (Kārdifas "City", Anglija), Tailers Robertss (Līdsas "United", Anglija).

Šveices futbola izlases sastāvs Eiropas čempionāta finālturnīram:

vārtsargi: Ivons Mvogo (Eindhovenas PSV, Nīderlande), Jonass Omlins ("Montpellier", Francija), Jans Zommers (Menhengladbahas "Borussia", Vācija);

aizsargi: Manuels Akandži (Dortmundes "Borussia", Vācija), Loriss Benito (Bordo "Girondins", Francija), Erajs Kemerts, Silvans Vidmers (abi - "Basel"), Niko Elvedi (Menhengladbahas "Borussia", Vācija), Džordans Lotomba ("Nice", Francija), Kevins Mbabu ("VfL Wolfsburg", Vācija), Bečirs Omeragičs ("Zurich"), Rikardo Rodrigess ("Torino", Itālija), Fabians Šērs (Ņūkāslas "United", Anglija);

pussargi: Kristians Fasnahts (Bernes "Young Boys"), Edimilsons Fernandess ("Mainz 05", Vācija), Remo Freilers (Bergāmo "Atalanta", Itālija), Granits Džaka (Londonas "Arsenal", Anglija), Deniss Zakarija (Menhengladbahas "Borussia", Vācija), Džibrils Sovs (Frankfurtes "Eintracht", Vācija), Rubens Vargass ("Augsburg", Vācija), Džerdans Šačiri ("Liverpool", Anglija), Stīvens Cūbers (Frankfurtes "Eintracht", Vācija);

uzbrucēji: Mario Gavranovičs (Zagrebas "Dinamo", Horvātija), Admirs Mehmedi ("VfL Wolfsburg", Vācija), Brēls Embolo (Menhengladbahas "Borussia", Vācija), Hariss Seferovičs (Lisabonas "Benfica", Portugāle).