Baltijas kauss: Latvijas futbolistes piekāpjas Igaunijai

Futbola bumba. Ilustratīvs foto
Futbola bumba. Ilustratīvs foto Foto: Latvijas Futbola federācija

Latvijas sieviešu futbola izlase cīņu par Baltijas kausu noslēdza ar ceturto vietu, ar 1:4 atzīstot Igaunijas pārākumu.

Mača rezultāts tika atklāts 16.minūtē, kad skaisti bumbu pāri Latvijas izlases vārtsardzei Asnātei Lindermanei pārcēla Lizete Tammika, bet 28. minūtē pēc cīņas par bumbu vārtu priekšā veiksme uzsmaidīja Berlei Brantai. Pirmajā puslaikā Latvijas komandas pretiniecēm piederēja teritoriālais pārsvars, tomēr puslaika beigu daļā izpaudās Latvijas izlases spiediens uz sāncenšu vārtiem.

Komanda nebija tālu no vārtu atgūšanas, tomēr tā vietā kļūda aizsardzībā 43. minūtē maksāja trešos ielaistos vārtus - precīza bija Igaunijas izlases kapteine Kairija Himanena. Puslaika pēdējās sekundēs Latvijas izlase iekrit presinga veidošanā - 4:0 panāca Marija Līsa Lillemē.

Otrā puslaika sākumā Latvijas valstsvienība neizmantoja vairākas labas iespējas izcelties. Goda vārtus Latvijas izlases labā cīņas pēdējās sekundēs guva laukumā uz maiņu nākusī Renāte Fedotova - nerealizējusi 11 metru soda sitienu, viņa kā pirmā tika pie vārtsardzes atsistās bumbas un trieca to tīklā.

Pirms tam turnīra pusfināla mačos Latvija ar 0:5 atzina Lietuvas pārākumu, kamēr Igaunija pēcspēles sitienos piekāpās dalībai sacensībās uzaicinātājai Fēru salu izlasei. Mačā pret lietuvietēm savu pirmo oficiālo spēli Latvijas valstsvienībā aizvadīja Asnāte Lindermane, Sofija Gergeležiu, Arta Luīze Lubiņa un Liāna Rožaščonoka.

Latvijas izlase Baltijas kausa izcīņā bija uzvarējusi iepriekšējās trīs reizes pēc kārtas, bet kopumā tas valstsvienībai izdevies piecas reizes. 2020.gada sezonā turnīrs nenorisinājās.

Galvenais treneris Didzis Matīss komandā pulcējis 23 spēlētājas, ieskaitot septiņas Lietuvas, Islandes un Austrijas klubos spēlējošas futbolistes. Pārējās ikdienā pārstāv piecas dažādas pašmāju komandas.

Latvijas izlase Baltijas kausa izcīņā uzvarējusi iepriekšējās trīs reizes pēc kārtas, bet kopumā tas valstsvienībai izdevies piecas reizes. 2020.gada sezonā turnīrs nenorisinājās.

Kā ziņots, 2023.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā Latvijas futbolistes cīnīsies vienā apakšgrupā ar Angliju, Austriju, Ziemeļīriju, Ziemeļmaķedoniju un Luksemburgu. Pirmās spēles paredzētas septembrī.

Latvijas sieviešu izlases kandidātes Baltijas kausa spēlēm:

Vārtsardzes: Alīna Skļemenova ("Super Nova"/RTU), Asnāte Lindermane ("Rīgas Futbola skola");

Aizsardzes: Anastasija Ročāne ("Gintra", Lietuva), Anna Krūmiņa, Sofija Gergeležiu (abas - "Rīgas Futbola skola"), Arta Luīze Lubiņa ("Metta"), Elīza Spruntule (Vestmannaeijāras IBV, Islande), Kristīne Giržda ("Super Nova"/RTU), Liāna Rožaščonoka ("Olaine"/"Daugavpils");

Pussardzes: Alise Gaiķe ("Super Nova"/RTU), Anastasija Čemirtāne, Anna Marija Valaka, Ieva Krasnova, Tatjana Baličeva (visas - "Rīgas Futbola skola"), Karlīna Miksone ("Gintra", Lietuva), Renāte Fedotova (Insbrukas "Wacker", Austrija), Sandra Voitāne (bez kluba), Viktorija Zaičikova (Vestmannaeijāras IBV, Islande);

Uzbrucējas: Lana Osiņina, Olga Ševcova (abas - Vestmannaeijāras IBV, Islande), Signija Šenberga ("Liepājas Futbola skola").