Latvijas izlases cēlājs Petrovs arī nākamsezon spēlēs Krievijas superlīgas klubā ASK

Deniss Petrovs FOTO: cev.lu

Latvijas vīriešu volejbola izlases cēlājs Deniss Petrovs arī nākamsezon spēlēs Krievijas superlīgas vienībā Ņižņijnovgorodas ASK, pirmdien informē Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Aizvadītajā sezonā Petrovs 29 mačos sakrāja 53 punktus, bet komanda Krievijas superlīgā izcīnīja astoto vietu.

"Tieši viņa kvalitatīvās piespēles kopā ar nestandarta taktiskajiem risinājumiem ļauj uzbrūkošajiem spēlētājiem parādīt savu labāko spēli. Emocionalitātes un labā rakstura dēļ Daugavpilī dzimušo spēlētāju var uzskatīt par komandas sirdi," vēstīts ASK mājas lapā. Latvijas cēlājs šo klubu pārstāvēs trešo sezonu pēc kārtas.

Latvijas valstsvienībā Petrovs spēlē kopš 2008.gada 16.maija. Pagājušā gada 4.septembrī viņš kļuva par spēlēm bagātāko volejbolistu izlases vēsturē, apsteidzot Uģi Krastiņu, kura krājumā ir 65 oficiālie mači. Petrovs izlasē tagad aizvadījis jau 68 oficiālās cīņas.

2020.gada septembrī Latvijas vīriešu izlase savā kvalifikācijas grupā apsteidza Spāniju, Moldovu un Kipru, izcīnot pirmo vietu. Šajā panākumā valstsvienības pamatcēlājs bija Petrovs. Latvijas volejbolisti tādējādi kvalificējās Eiropas čempionāta finālturnīram, kur iepriekš spēlēja 1995.gadā un ieguva 11.vietu. "Trīs zvaigžņu balvas" ceremonijā vīriešu volejbola izlase tika atzīta par 2020.gada Latvijas labāko komandu.

Petrovs šovasar vēl nav spēlējis valstsvienībā, taču individuālā režīmā jau gatavojas izlases fiziskās sagatavotības trenera vadībā. Tāpat kā pieredzējušais diagonāles pozīcijas spēlētājs Hermans Egleskalns.

Profesionāļa gaitas 2008.gadā Petrovs sāka Daugavpils "Ezerzeme/DU" komandā. Nākamajā sezonā viņš pārstāvēja "Lāse-R/Rīga", bet pēcāk spēkus izmēģināja Igaunijā, Baltkrievijā, Francijā un Krievijā, kur kopumā spēlējis trīs dažādos klubos.

28.jūnijā sāksies gatavošanās Eiropas čempionāta finālturnīram, kas 1.-19.septembrī notiks Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā, piedaloties 24 izlasēm. Latvija nokļuvusi D grupā - Tallinā sacentīsies arī Igaunija, Francija, Vācija, Slovākija un Horvātija. Grupā būs jāizcīna vismaz ceturtā vieta, lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs.

Uz augšu
Back