Tokijas olimpiskajās spēlēs sacensības varēs apmeklēt maksimums 10 000 līdzjutēju

Olimpiskie riņķi FOTO: EPA/Scanpix

Šovasar gaidāmajās Tokijas olimpiskajās spēlēs sportistus sacensībās drīkstēs atbalstīt vien 10 000 vietējo līdzjutēju, pirmdien paziņoja rīkotāji.

Spēļu rīkotāji un Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) panākušas principiālu vienošanos, kas paredz, ka viena sporta arēna var uzņemt fanus, kuru skaits nav lielāks par pusi no kopējās būves ietilpības. Tāpat vienošanās paredz, ka visos sporta pasākumos maksimāli pieļaujamais līdzjutēju skaits nebūs lielāks par 10 000.

Lai arī panākta principiāla vienošanās, lēmums pagaidām oficiāli vēl nav apstiprināts.

Tokijas olimpiskās spēles bez ārzemju līdzjutēju klātbūtnes notiks no 23.jūlija līdz 8.augustam.

Vairākās Japānas prefektūrās pēdējā laikā mazinājies ar Covid-19 saslimušo skaits, taču situācija valstī aizvien uzskatāma par ārkārtēju. Gadījumā, ja līdz 12.jūlijam Japānā saslimušo skaits atkal augs, pastāv liela iespēja, ka Tokijas olimpiskās spēles notiks bez līdzjutēju klātbūtnes.

Svētdien Japānā saslimšana ar Covid-19 tika konstatēta arī pirmajam olimpisko spēļu dalībniekam. Pozitīvas analīzes bija vienam Ugandas pārstāvim.

Aizvadītās nedēļas nogalē laikraksta "Kyodo" veiktā aptauja liecina, ka 40,3% Japānas iedzīvotāju uzskata, ka olimpiskajām spēlēm vajadzētu notikt pie tukšām tribīnēm. Tikmēr 30,8% respondentu norādījuši, ka Olimpiāde būtu jāatceļ pavisam.

Jau ziņots, ka Covid-19 pandēmijas dēļ Tokijā vairākās publiskās vietās tomēr nebūs iespēja vērot spēļu norisi klātienē.

Japānā nesen tika atcelta ārkārtējā situācija, kas ar nelieliem pārtraukumiem valstī ilga vairākus mēnešus.

Tokijas olimpisko spēļu norise kopumā plānota 40 sporta būvēs.

Lēmums par iespēju līdzjutējiem apmeklēt paralimpiskās spēles, kas gaidāmas 24.augustā, tiks pieņemts 16.jūlijā.

Uz augšu
Back