Video ⟩ Boviljē izrauj "Islanders" uzvaru un panāk septīto spēli Stenlija kausa pusfināla sērijā

Uzbrucējs Entonijs Boviljē trešdien papildlaika otrajā minūtē guva Ņujorkas "Islanders" vienības uzvaras vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa pusfināla sērijas sestajā spēlē.

"Islanders" mājās ar 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 1:0) papildlaikā uzvarēja čempioni Tampabejas "Lightning".

Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts ir neizšķirts 3-3. Izšķirošais mačs gaidāms piektdien Tampā.

Pēc neatlaidīgas cīņas pie "Islanders" vārtiem "Lightning" uzbrucējam Breidenam Pointam 17.minūtes sākumā izdevās atklāt spēles rezultātu. Viņš "play-off" vārtus guvis jau deviņās spēlēs pēc kārtas, bet vēl vieni Pointam ļaus sasniegt jaunu NHL rekordu.

1976.gadā desmit spēlēs pēc kārtas vārtus guva Filadelfijas "Flyers" spēlētājs Redžijs Līčs.

"Lightning" pārsvaru otrā perioda 13.minūtē dubultoja Entonijs Sirelli, kurš izslidoja vienatnē pret vārtsargu. Nepilnas divas minūtes vēlāk Džordans Eberle atguva vienus vārtus.

Skots Meifīlds ar izcili precīzu metienu aptuveni astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām panāca neizšķirtu, bet jau papildlaika otrās minūtes ievadā uzvaras vārtus guva Boviljē.

Andrejs Vasiļevskis "Lightning" vārtos atvairīja 25 no 28 metieniem, taču Semjons Varlamovs otrā laukuma pusē tika galā ar 22 no 24 raidījumiem.

Points un Sirelli spēli noslēdza ar 1+1, bet divas rezultatīvas piespēles "Islanders" komandā Metjū Barzalam.

Points šosezon izslēgšanas spēlēs guvis jau 14 vārtus, spējot atkārtot pagājušajā "play-off" iespēto.

"Lightning" šogad var kļūt par vienu no retajām komandām, kurai divus gadus pēc kārtas izdevies izcīnīt Stenlija kausu. Pēdējo reizi 2016. un 2017.gadā to paveica Pitsburgas "Penguins".

Tampabejas vienība pirmo Stenlija kausu ieguva 2004.gadā, bet otro pērn.

"Islanders" NHL finālā nav uzvarējusi kopš 1983.gada, kad pie Stenlija kausa tika četras sezonas pēc kārtas.

Otrā pusfināla sērijā Monreālas "Canadiens" ar 3-2 uzvar Vegasas "Golden Knights".

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā vienības katra izspēlēja 56 dueļus.