Video ⟩ Stenlija kausa izcīņas fināla ievadā "Lightning" sakauj "Canadiens"

Nacionālas hokeja līgas (NHL) iepriekšējās sezonas čempione Tampabejas "Lightning" pirmdien savā laukumā ar rezultātu 5:1 (1:0, 1:1, 3:0) sakāva Monreālas "Canadiens", izcīnot uzvaru Stenlija kausa finālsērijas pirmajā spēlē un izvirzoties 1-0 vadībā sērijā līdz četrām uzvarām.

Ēriks Černāks mājiniekus vadībā izvirzīja pirmā perioda septītajā minūtē, vārtu priekšā pielabodams partnera mestās ripas lidojuma virzienu. Nepilnas 20 minūtes vēlāk līdzīgā manierē izcēlās Jani Gords, bet Bens Šario divas minūtes līdz otrās trešdaļas beigām "Canadiens" vienus vārtus atguva.

Trešā perioda otrajā minūtē pēc Ņikitas Kučerova metiena ar nūjas lāpstiņas neērto pusi ripa veiksmīgi atrada ceļu Kerija Praisa vārtos. Visu regulāro sezonu izlaidušais uzbrucējs savus otros vārtus guva 12.minūtē, bet pamatlaika pēdējā minūtē viņš skaitliskajā vairākumā rezultatīvi piespēlēja Stīvena Stemkosa vārtu guvumā.

Kučerovs spēli noslēdza ar 2+1, bet trīs rezultatīvas piespēles Breidenam Pointam.

Praiss "Canadiens" vārtos tvēra 22 no 27 metieniem, bet Andrejs Vasiļevskis otrā laukuma pusē tika galā ar 18 no 19 raidījumiem.

"Canadiens" pēdējo reizi Stenlija kausu izcīnīja pirms 28 gadiem, bet "Lightning" ir pagājušās sezonas čempione.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā vienības katra izspēlēja 56 dueļus.