Federers Vimbldonā ieradās pēc izstāšanās otrajā kārtā turnīrā Hallē - turnīrā, kurā viņš ir uzvarējis desmit reizes, gatavojoties Vimbldonai.
Izskatījās, ka 39 gadus vecais astoņkārtējais Vimbldonas vienspēļu čempions nebija perfektā formā, taču arī viņu Centrālajā kortā paglāba pretinieka francūža Adriana Manarino kritiens ceturtā seta beigās tajā pašā korta galā, kurā cieta arī Viljamsa.
Manarino 33.dzimšanas diena pārvērtās par murgu, jo viņam bija jāatstāj laukums, kad rezultāts pēc četriem setiem bija 6-4, 6-7 (3:7), 3-6, 6-2 Federera labā.
"Viņš bija labāks spēlētājs, viņš varēja uzvarēt, man mazliet paveicās," sacīja Federers. "Tā tas dažreiz notiek, jūs nesaņemat daudz vieglu uzvaru un mēģināt, lai tā nenotiktu pašam."
Savukārt Bārtija ar emocijām bagātā mačā Centrālajā kortā ar 6-1, 6-7 (1:7), 6-1 apspēlēja spānieti Karlu Suaresu Navarro (WTA 138.), kurai tas bija 11.turnīrs Vimbldonā un pēdējā cīņa šeit viņas karjerā.
Navarro spēlēja vien dažus mēnešus pēc atgriešanās sacensībās pēc uzvaras cīņā art vēzi.
Bārtija grib savam 2011.gada junioru sacensību uzvarētājas titulam pievienot vienspēļu uzvarētājas titulu Vimbldonā arī pieaugušo konkurencē.
Bārtija atklāja sacensības Centrālajā laukumā. Tas ir gods, ko parasti piešķir čempionei, kas aizstāv titulu, taču rumāniete Simona Halepa sacensībās nepiedalās savainojuma dēļ.
Pēc mača Bārtija pievienojās ovācijām par godu 32 gadus vecajai Navarro, kuras māte Marija to noraudzījās ar asarām acīs.
"Viņa ir neticama cīnītāja un jauka persona, un es nevaru atrast pat vienu sliktu vārdu, ko par viņu pateikt," sacīja Bārtija par savu pretinieci. "Viņa ir īsta čempione, un viņas ļoti pietrūks."