Francijas, Serbijas, Lietuvas un Spānijas U-19 basketbolisti pirmie sasniedz PK ceturtdaļfinālu

Francijas, Serbijas, Lietuvas un Spānijas U-19 basketbola izlases trešdien kā pirmās iekļuva Latvijā notiekošā Pasaules kausa ceturtdaļfinālā.

(Papildināts viss teksts.)

Pirmajā astotdaļfināla spēlē trešdien Rīgā Francija sagrāva Mali ar 86:52 (29:18, 13:15, 24:6, 20:13).

Uzvarētāju labā pieci spēlētāji guva no 11 līdz 14 punktiem, par rezultatīvāko ar 14 punktiem, astoņām rezultatīvām piespēlēm un piecām atlēkušajām bumbām kļūstot Žeisonam Šikambū.

Āfrikas komandas labā 13 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Mohamedam Sidibē.

Ceturtdaļfinālā Francija tiksies ar Lietuvu, kas ar 96:53 (23:9, 23:14, 26:18, 24:12) sagrāva Irānu.

Uzvarētāju labā 17 punktus guva Huberts Pivorjus, 13 punkti un sešas atlēkušās bumbas Ažuolam Tubelim. Pretiniekiem 13 punktus sakrāja Ali Šahriari.

Otrā mačā Daugavpilī Serbija ar 89:86 (22:17, 20:24, 20:19, 27:26) pieveica Japānu.

Uzvarētāju labā Nikola Jovičs sakrāja 28 punktus, septiņas atlēkušās bumbas, sešas rezultatīvas piespēles un četrus bloķētus metienus, bet Mihailo Mušikičs iekrāja 17 punktus, desmit atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles.

Japānas vienībā pieci spēlētāji sasniedza desmit gūto punktu robežu, bet rezultatīvākais ar 23 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām bija Ibu Jamazaki.

Serbija ceturtdaļfinālā tiksies ar Argentīnas - Turcijas spēles uzvarētājiem.

Vēl vienā cīņā Rīgā Spānija pieveica Austrāliju ar 86:73 (25:24, 23:15, 18:13, 20:21).

Spāņiem 24 punktus guva Rubens Domingess, 18 punktus - Milans Himeness. Zaudētājiem Akolda Geks guva 16 punktus un izcīnīja septiņas bumbas zem groziem.

Ceturtdaļfinālā Spānija tiksies ar cīņas Kanāda - Puertoriko uzvarētāju.

Latvijas izlase Daugavpils Olimpiskajā sporta centrā plkst.18 tiksies ar Senegālu. Tiešraidē to translēs kanāls TV6.

Lielo starptautisko turnīru atcelšana 2020.gadā izjauca tradicionālo kārtību, kad ceļazīmes uz Pasaules U-19 kausa izcīņu tiek izcīnītas Eiropas, Amerikas, Āzijas/Okeānijas un Āfrikas čempionātos. Šoreiz 15 komandas tika izraudzītas, ņemot vērā valstu pozīcijas Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) reitingā. Latvija iespēju startēt turnīrā nopelnīja, pateicoties mājinieku statusam.

Spēles klātienē var apmeklēt tikai tie skatītāji, kuriem ir Latvijā atzīts sadarbspējīgs vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikāts (attiecas uz visiem vecumiem). Biļetes var iegādāties mājaslapā basket.lv.

Izslēgšanas spēļu turnīrs no piektdienas līdz svētdienai norisināsies Rīgā - Olimpiskajā sporta centrā un "Arēnā Rīga".

Latvija Pasaules U-19 kausa sacensības uzņēma arī 2011.gadā, kad turnīrs norisinājās Rīgā, Valmierā un Liepājā.

2011.gadā Latvijā uzvarēja Lietuvas jaunie basketbolisti, bet par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Jons Valančūns. Turnīrā piedalījās tādi pazīstami spēlētāji kā Dāvis Bertāns, Mateušs Ponitka, Rauls Netu, Kevins Pangoss, Dario Šaričs, Dags Makdermots, Tims Hārdevejs juniors, Džeremijs Lembs, Jānis Timma un citi.