Video ⟩ "Suns" uzvar arī otrajā NBA finālsērijas spēlē

Kriss Pols (ar bumbu)
Kriss Pols (ar bumbu) Foto: AP/Scanpix

Fīniksas "Suns" komanda izcīnījusi uzvaru arī otrajā spēlē 2021. gada Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) finālsērijā.

"Suns" savā laukumā ar rezultātu 118:108 uzveica Milvoki "Bucks" un ieguva 2-0 vadību sērijā līdz četrām uzvarām.

Uzvarētājiem 31 punktu guva Devins Bukers, kurš realizēja septiņus no 12 tālmetieniem. 27 punktus pievienoja Mikals Bridžess, 23 iemeta Kriss Pols.

"Bucks" līderis grieķis Janis Adetokunbo guva 42 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas.

Milvoki pirmajā ceturtdaļā 20 punktus guva no pozīcijām soda laukumā, tikmēr Fīniksa realizēja deviņus tālmetienus. Pēc pirmā ceturkšņa neliels pārsvars bija "Bucks" komandai - 29:26.

Otrās ceturtdaļas beigās "Suns" veica atrāvienu ar 15:4, kas pirmā puslaika beigās ļāva panākt vadībā ar 56:45.

Trešajā ceturtdaļā Adetokunbo "Bucks" labā guva 20 punktus, ko neviens iepriekš 25 gados NBA finālspēlē nebija paveicis. Tas gan neliedza "Suns" pēc trim ceturtdaļām aizvien saglabāt vadību - 88:78.

Nepilnas astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām "Bucks" bija pietuvojusies līdz 88:93, bet Deandrē Eitona grozs un divi Bukera tālmetieni atgrieza lielāku pārsvaru - 101:88.

Džrū Holidejs līdz ceturtdaļas vidum vienpersoniski atguva septiņus punktus "Bucks" labā, taču Pols uzreiz pēc tam iemeta tālmetienu, "Suns" spējot atgriezties vadībā ar vismaz +8, ko pretiniekiem atspēlēt vairs neizdevās.

"Suns" nekad vēl nav izcīnījusi NBA čempionu titulu, bet "Bucks" lūko iegūt pirmo trofeju pēdējo 50 gadu laikā.

Trešās ceturtdaļas beigām labās kājas traumu guva "Suns" spēlētājs Torijs Kreigs. Dienu iepriekš "Suns" paziņoja, ka ceļgala krustenisko saišu plīsumā iedzīvojies Dario Šaričs.

NBA pamatturnīrā komandas šosezon aizvadīja 72 spēles, kas ir par desmit mazāk nekā ierasts.