Samoilovs/Šmēdiņš apstājas Gštādes turnīra astotdaļfinālā

Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs
Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs Foto: FIVB

Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš piektdien Šveicē piedzīvoja zaudējumu Pasaules tūres četru zvaigžņu turnīra astotdaļfinālā.

Turnīrā ar 12.numuru izliktais Latvijas duets astotdaļfinālā ar 0-2 (13:21, 18:21) piekāpās Krievijas pārstāvjiem Vjačelsavam Krasiļņikovam/Oļegam Stojanovskim, kuriem piešķirts devītais numurs.

Latvijas duets pirmajā setā lūzuma brīdi piedzīvoja pie rezultāta 5:7, kad pretinieki uzvarēja nākamajās četrās izspēlēs, panākot sešu punktu pārsvaru. Seta turpinājumā Krievijas pāris vairākkārt attālinājās līdz astoņu punktu pārsvaram un ar pirmo piegājienu arī izservēja uzvaru setā.

Otrā seta sākums veiksmīgāks padevās Samoilovam/Šmēdiņam (3:1), bet vēlāk neizšķirts uz rezultāta tablo bija redzams līdz pat seta beigām. Krievijas pārim galotnē izdevās panākt divu punktu pārsvaru (15:17, 16:18, 17:19 un 18:20), bet Samoilovs/Šmēdiņš vairākkārt spēja panākt -1. Pirmo mačbumbu Krievijas duets neizmantoja, bet ar otro piegājienu svinēja uzvaru mačā.

Latvijas pāris sacensības noslēdza dalītā devītajā vietā, nopelnot 400 pasaules ranga punktus.

Vēl viens Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs ceturtdien nepārvarēja izslēgšanas spēļu pirmo kārtu, kurā ar 0-2 (18:21, 17:21) piekāpās Austrijas duetam Robins Zeidls/Filips Vallers (24.).

Par sniegumu Gštādē latvieši nopelnīja 320 pasaules ranga punktus un ierindojās dalītā 17.vietā.

Četru zvaigžņu turnīrs Šveices pilsētā Gštādē ilgs līdz 11.jūlijam.