Rūta Lasmane izcīna Eiropas U-23 čempionāta bronzas godalgu trīssoļlēkšanā (1)

Rūta Kate Lasmane
Rūta Kate Lasmane Foto: Zane Bitere/LETA

Rūta Kate Lasmane Eiropas U-23 čempionātā vieglatlētikā Tallinā piektdien trīssoļlēkšanas sacensībās izcīnīja bronzas medaļu.

NCAA ziemas čempionāta bronzas medaļas laureāte Lasmane jau pirmajā lēcienā aizlēca 13,75 metru tālumā. Otrajā lēcienā viņas rezultāts bija 13,54 metri, sestajā - 13,27 metri, bet pārējie lēcieni netika ieskaitīti.

Ar jaunu Turcijas rekordu uzvarēja Tuba Danismaza, kura 14,09 metrus aizlēca trešajā mēģinājumā. Otrā ar ceturtajā lēcienā sasniegto rezultātu 13,95 metri bija Grieķijas vieglatlēte Spiridula Karidi.

Pirms pēdējās septiņcīņas disciplīnas - 800 metru skriešanas - piektā ir Kristīne Blaževiča.

Tāllēkšanā viņai ar 6,19 metriem tika dalīta otrā vieta, kas deva 908 punktus. Tas piecu disciplīnu summā ļāva pacelties no sestās uz ceturto vietu.

Šķēpa mešanā Latvijas sportiste ar 41,39 metriem sasniedza septīto labāko rezultātu 16 dalībnieču konkurencē, kas deva 694 punktus un lika atkāpties uz piekto vietu summā.

Pirms 800 metru veikšanas Blaževiča ar 5095 punktiem no trešās vietas, ko ieņem britu sportiste Holija Milza, atpaliek par 122 punktiem.

Desmito vietu 400 metru skriešanā ieņēma Asnāte Kalniņa. Viņa savā pusfinālā ar rezultātu 53,90 sekundes ieņēma sesto vietu.

Iļja Petrušenko savā 400 metru pusfinālā finišēja septītais astoņu dalībnieku skrējienā. Viņa rezultāts - 47,17 sekundes - ir jauns sportista personiskais rekords. Tas viņam čempionāta noslēgumā deva 18.vietu 33 sportistu konkurencē.

Aleksandrs Kucs 200 metru distancē pusfinālā neiekļuva. Savā priekšskrējienā viņš ar rezultātu 21,50 sekundes finišēja sestais. Tas Latvijas sportistu ierindoja 20.vietā 30 dalībnieku konkurencē.

Visbeidzot Paula Sprudzāne 100 metru barjerskriešanā savā priekšskrējienā finišēja pēdējā septītajā vietā, sasniedzot rezultātu 14,27 sekundes. Tas viņai deva pēdējo 35.vietu.

XIII Eiropas U-23 čempionātā piedalās vairāk nekā tūkstotis vieglatlētu no 48 Eiropas valstīm. Latviju Tallinā pārstāvēs 11 vieglatlēti.

Komandai līdzi devies LVS ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs, fizioterapeite Anna Vasariete, kā arī treneri - Andis Austrups, Juris Petrovičs un Viktors Lācis.

Sacensības norisināsies līdz 11.jūlijam.