Latvijas U-17 volejbolisti EČ otrajā spēlē atņem setu Krievijai

Latvijas U-17 vīriešu volejbola izlase.
Latvijas U-17 vīriešu volejbola izlase. Foto: Latvijas Volejbola federācija

Latvijas U-17 vīriešu volejbola izlase Albānijas galvaspilsētā Tirānā Eiropas U-17 čempionāta finālturnīra (EČ) otrajā spēlē pret Krieviju uzvarēja pirmo setu, taču piedzīvoja zaudējumu četros setos.

Latvija piekāpās Krievijai ar 1-3 (29:27, 17:25, 13:25, 17:25).

Latvijas izlases rindās pa 17 punktiem guva Armands Rokjāns un Kristians Fokerots.

Kvalifikācijas sacensību otrajā kārtā Latvijas izlase Mārča Obrumana vadībā ar 3-1 pārspēja Horvātiju un ar 3-0 - Franciju un Baltkrieviju. Krievija trīs setos uzvarēja Rumāniju, Igauniju un Izraēlu.

Divos notikušajos turnīros Latvijai šis ir pirmais finālturnīrs, kamēr krievi 2017.gadā ieņēma piekto vietu, bet divus gadus vēlāk ierindojās astotajā pozīcijā.

Pirms finālturnīra Latvijas izlase Slovēnijas pilsētā Mariborā divreiz zaudēja Austrijai - 1-3 un 0-3.

Pretiniekiem 22 punktus guva Gļebs Stefanovičs, 17 - Vasilijs Kapranovs.

Pirmajā setā Latvija pakāpeniski palielināja savu pārsvaru, kamēr pēc Stefanoviča sitiena autā panāca 11:6. Neizšķirtu Krievija panāca pēc Kristera Landzāna sitiena autā - 18:18. Uz to Latvija atbildēja ar trim punktiem, pēc Rokjāna uzbrukuma panākot 21:18. Pēc Fokerota uzbrukuma rezultāts kļuva 24:21, tomēr nevienu no trim setbumbām izmantot neizdevās, setu pabeidzot ar septīto setbumbu - 29:27

Pārējos setos krievi vaļības neatļāvās un svinēja savu otro uzvaru čempionātā.

Pirmdien Latvijai cīņa ar Albāniju.

Jau ziņots, ka sestdien pirmajā cīņā Latvijas U-17 izlase ar 3-2 (25:21, 19:25, 19:25, 25:22, 25:13) pārspēja vienaudžus no Turcijas.

Tikmēr Krievija pirmajā cīņā ar 3-0 (25:23, 32:30, 25:22) uzvarēja Beļģiju, bet Slovēnija ar 3-0 (25:6, 25:11, 25:11) sagrāva Albāniju.

Finālturnīrs Albānijā notiks no 10. līdz 18.jūlijam. Pēc spēles ar Krieviju Latvijas U-17 izlasei cīņas paredzētas ar attiecīgi Albāniju, Beļģiju un Slovēniju.

Pirmajos divos U-17 čempionātos Latvijas valstsvienībai finālturnīrā iekļūt neizdevās.