Koronavīruss pirmo reizi fiksēts olimpiskajā ciematā

FOTO: Reuters/ScanPix

Sestdien, sešas dienas pirms Tokijas olimpisko spēļu atklāšanas, olimpiskajā ciematā tika fiksēts pirmais koronavīrusa gadījums.

Šobrīd Japānā norit aptuveni 11 000 sportistu un desmitiem tūkstošu valstu komandu pārstāvju un plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ierašanās uz spēlēm, kuras tiks atklātas piektdien, un sabiedrība ir satraukusies par iespējamo infekcijas izplatīšanos.

Japānas galvaspilsēta vīrusa dēļ joprojām atrodas ārkārtas stāvoklī, un pēdējās dienās tajā ir reģistrēti augstākie saslimšanas rādītāji kopš janvāra.

6

Sīkāka informācija par pozitīvo testu ciematā netiek sniegta, taču Japānas masu mediji ziņo, ka inficētā persona nāk no ārvalstīm.

"Tas ir pirmais gadījums ciematā, kurš tika atklāts pārbaudes testu laikā," preses konferencē sacīja Tokijas organizācijas komitejas preses pārstāvis Masa Takaja. "Šobrīd šī persona atrodas viesnīcā."

Tokijas olimpisko spēļu ministre Seiko Hasimoto skaidroja, ka viņa saprot sportistu bažas, kuriem jācīnās ar bailēm no koronavīrusa un jāiztur stingrs testu grafiks, kā arī konkurentu spiediens.

"Sportisti, kuri ierodas Japānā, iespējams, ir ļoti noraizējušies. Es to saprotu," viņa teica. "Tas ir iemesls, kāpēc mums ir jābūt pilnībā atklātiem."

Olimpiskās spēles tika pārceltas par gadu pagājušā gada martā, kad Covid-19 izplatījās visā pasaulē.

Vairāki sportisti pauduši satraukumu par apstākļiem spēlēs, kuras raksturo bieža ķermeņa temperatūras pārbaude, roku dezinfekcija un ikdienas pārbaudes.

Austrālijas basketboliste Liza Kambeidža atteicās no starta spēlēs, baidoties par savu garīgo veselību "drausmīgajā" bioloģiskās drošības "burbulī", bet britu svarcēlāja Sāra Deivīsa piebilda: "Jūtos kā cietumā."

Tokijas spēļu izpilddirektors Tosiro Muto bilda, ka sportisti tiks pārbaudīti katru dienu. Tāpēc, "ja kāds saņems pozitīvu testa rezultātu, tiks nekavējoties izolēts".

"Mēs darām visu, lai novērstu jebkādus Covid-19 uzliesmojumus. Ja mums būs slimības uzliesmojums, mums jābūt pārliecinātiem, ka mums ir plāns, kā reaģēt," piebilda Hasimoto.

Olimpiskās spēles Tokijā plānotas no 23.jūlija līdz 8.augustam.

Uz augšu
Back