Šāvēja Rašmane olimpisko spēļu debijā izcīna 19. vietu (1)

Vilnis Celmiņš un Agate Rašmane
Vilnis Celmiņš un Agate Rašmane Foto: Juris Lisovs/TVNET

Latvijas šāvēja Agate Rašmane svētdien izcīnīja 19.vietu Tokijas olimpisko spēļu sacensībās šaušanā desmit metru distancē ar pneimatisko pistoli.

Kvalifikācijas sacensībās Rašmane 60 šāvienos iekrāja 573 punktus.

Sešās sērijās viņai bija 98, 95, 96, 95, 95 un 94 punkti. Veiksmīga pirmā sērija Latvijas šāvējai kvalifikācijas sākumā ļāva ierindoties pirmajā astoņniekā, kas deva cerības uz finālu, taču pēdējās sērijās neizdevās nostabilizēties finālistu pulkā. Lai iekļūtu finālā, vajadzēja vismaz 577 punktus.

Kvalifikācijā startēja 53 šāvējas.

Priekšsacīkstēs ar jaunu olimpisko rekordu - 587 punktiem - uzvarēja ķīniete Žaņsjiņa Dzjana.

Finālsacensības sāksies plkst.5.15 pēc Latvijas laika.

Latvijas vienīgā pārstāve šaušanas sportā Rašmane olimpiskajām spēlēm kvalificējās jau marta izskaņā. Viņa 24.martā Pasaules kausa posmā Deli vingrinājumā ar mazkalibra pistoli 25 metru distanē izcīnīja ceturto vietu. Šāds sniegums sportistei ļāva uzlabot pozīcijas pasaules rangā, un trīs dienas vēlāk Starptautiskās Šaušanas sporta federācija (ISSF) sveica sportisti ar izcīnīto ceļazīmi.

2014.gadā Rašmane jaunatnes olimpiskajās spēlēs izcīnīja desmito vietu, bet gadu vēlāk Eiropas spēlēs bija augstajā septītajā pozīcijā. Jaukto komandu sacensībās viņa 2019.gada Eiropas spēlēs ierindojās otrajā vietā.

Sportiste Tokijas olimpiskajās spēlēs startēs arī šaušanā ar mazkalibra pistoli 25 metru distancē.

Tokijas olimpiskās spēles norisināsies līdz 8.augustam.