Brāļiem Hanseniem dubultuzvara pasaules rallijkrosa čempionāta atklāšanas posmā

TVNET Auto
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Red Bull Content Pool

Intrigām bagātā nedēļas nogalē dubultuzvaru 2021. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sezonas pirmajā posmā izcīnījuši brāļi Kevins un Timijs Hanseni ar Peugeot 208. Goda pjedestālu noslēdza trīskārtējais pasaules čempions rallijkrosā Johans Kristofersons, kurš starpsezonu periodā pievienojās KYB EKS JC vienībai un startē ar Audi S1 automašīnu.

Sacensību pirmajā dienā notiekošajās kvalifikācijās Timijs Hansens abos braucienos startā pieveica pagājušās sezonas čempionu Johanu Kristofersonu, tomēr brauciena laikā Kristofersons prata sasmelt izlieto un uzrādīja labāko rezultātu abās kvalifikācijās. Sacensību tiesneši fiksēja tehnisku pārkāpumu, kā rezultātā Kristofersons pirmajā kvalifikācijā saņēma diskvalifikāciju un dienu noslēdza 15. pozīcijā 16 dalībnieku konkurencē.

Sestdien Kristofersona temps nebija zudis. Zviedru sportists uzrādīja ātrāko rezultātu arī abās atlikušajās kvalifikācijās un kopējā ieskaitē pakāpās uz sesto pozīciju aiz Timija Hansena, Kevina Hansena, Timo Šeidera, Niklasa Gronholma un Kristiana Sabo. Abos braucienos par Kristofersona ciešāko sekotāju kļuva Timijs Hansens. 2019. gada pasaules čempions izcīnīja pirmo vietu kvalifikāciju kopējā ieskaitē.

Foto: Red Bull Content Pool

Pirmajā pusfinālā notika pamatīgas grūstīšanās jau startā. Šoreiz nepaveicās veterānam Timo Šeideram. Vācietis palika trases malā jau pirmajā aplī. Timijs Hansens izcīnīja pārliecinošu uzvaru, vietu finālā nopelnīja arī Kristians Sabo un Renē Minnihs.

Otrais pusfināls sākās pēc līdzīga scenārija – šoreiz pirmā apļa neveiksminieks bija Niklass Gronholms. Kevins Hansens iekārtojās vadībā, bet Kristofersons uz brīdi pat nonāca aiz Olivera Beneta. Ticis garām Benetam un Kevinam Abringam, trīskārtējais pasaules čempions noķēra arī Hansenu. Abi sāka elpu aizraujošu cīņu, bet Hansens nosargāja pirmo vietu.

Brāļi Hanseni izmantoja pirmās starta rindas priekšrocības, lai startā nosargātu vadošās pozīcijas. Timijs Hansens izbrauca pirmo apli kā līderis, taču vēlāka došanās džokera aplī ļāva viņa jaunākajam brālim Kevinam pārņemt sacensību vadību un sasniegt finiša līniju pirmajā vietā. Cieši aiz Kevina otrais finišēja Timijs Hansens, bet Johans Kristofersons parūpējās, lai viss goda pjedestāls tiktu Zviedrijas pārstāvjiem. Tālāk aizmugurē ceturtais finišēja Kristians Sabo, savu karjeras labāko rezultātu ar piekto vietu sasniedza Renē Minnihs, bet sešinieku noslēdza Kevins Abrings.

Foto: Red Bull Content Pool

Kevins Hansens: "Šī uzvara man nozīmē tik daudz... Es šogad pamainīju vairākas lietas, lai uzlabotu savu sniegumu. Pēc pirmssezonas testiem zināju, ka mūsu rīcībā ir laba mašīna. Johans meta pamatīgu izaicinājumu, taču mums radās izdevība un izmantojām to. Manuprāt, mums bija divas panākumu atslēgas – spējām viņu noturēt aizmugurē pusfināla braucienā, un tad spējām palikt priekšā finālā pēc apļa, ko varēju veikt brīvā trasē. Es strādāju tik daudz gadu šim brīdim... Esmu tik laimīgs!"

Uzvara Katalonijas posmā ļāvusi Kevinam Hansenam pirmajā posmā iekrāt 29 punktus čempionāta kopvērtējumā. Viņa tuvākais sāncensis ir Timijs Hansens ar 27 punktiem, bet trešās un ceturtās vietas ieguvēji Johans Kristofersons un Kristians Sabo abi guvuši pa 20 punktiem.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 2021. gada sezonas atjaunotais kalendārs

1. BARSELONA, SPĀNIJA - 23.-24. jūlijs

2. HOLJES, ZVIEDRIJA - 20.-22. augusts

3. LOJAKA, FRANCIJA - 3.-5. septembris

4. RĪGA, LATVIJA - 18.- 19. septembris

5. RĪGA, LATVIJA - 18.- 19. septembris

6. SPA, BEĻĢIJA - 9.- 10. oktobris

7. MONTALEGRE,* PORTUGĀLE - 23.- 24. oktobris

8. NIRBURGRINGA, VĀCIJA - 27.- 28. novembris

9. NIRBURGRINGA, VĀCIJA - 27. novembris

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu