Velvere traumas dēļ Tokijas olimpiskajās spēlēs izstājas 800 m priekšsacīkstēs

Līga Velvere FOTO: Reuters/ScanPix

Latvijas vidējo distanču skrējēja Līga Velvere piektdien izstājās Tokijas olimpisko spēļu 800 metru skrējiena priekšsacīkstēs.

Velvere pēc starta paskrēja pārsmit metrus, bet tad neturpināja distanci. Latvijas vieglatlētei bija noteipota kāja, kuru viņa bija savainojusi jau pirms došanās uz Tokiju, bet cerēja līdz startam to sadziedēt.

Lai kvalificēts pusfinālam no šī priekšskrējiena pietika ar rezultātu divas minūtes un 2,05 sekundes, kas ir par vienu sekundes desmitdaļu lēnāk, nekā Velveres šīs sezonas labākais rezultāts. Šajā priekšskrējienā ātrākā bija francūziete Renelle Lamote, kura finišēja divās minūtēs un 1,92 sekundēs.

Labāko rezultātu priekšskrējienos sasniedza jamaikiete Natoja Gule, kura finišēja vienā minūtē un 59,83 sekundēs. No trijniekos neiekļuvušajām skrējējām kā pēdējā pusfinālu ar rezultātu sasniedza spāniete Natalja Romero (2:01.16).

No astoņām dalībniecēm Velverei šosezon divu apļu veikšanā bija septītais rezultāts - divas minūtes un 1,95 sekundes. Tas sasniegts jūnija sākumā sacensībās Ungārijā. Viņas personiskais rekords ir par 1,2 sekundēm labāks, bet sportiste vairākkārt teikusi, ka viņas sapnis ir skriet ātrāk par divām minūtēm.

Velvere ir olimpisko spēļu debitante.

Lai iekļūtu pusfinālā, Velverei bija jāiekļūst triju labāko skrējēju skaitā savā priekšskrējienā. Ja tas neizdotos, būtu jācer, ka viņas sasniegtais rezultāts būtu vismaz sestais labākais no pusfinālā pa tiešo neiekļuvušajām sportistēm.

Priekšsacīkstēs piedalījās 46 skrējējas.

Piektdien sākas Tokijas olimpisko spēļu sacensības vieglatlētikā.

Uz augšu
Back