Rašmane: Centos ļaut ķermenim darīt to, ko tas māk

Rašmane: Centos ļaut ķermenim darīt to, ko tas māk
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Agate Rašmane
Agate Rašmane Foto: Edijs Pālens/LETA

Tokijas olimpiskajās spēlēs ieņemtā 37.vieta šaušanā ar mazkalibra pistoli 25 metru distancē uzskatāms par viduvēju rezultātu, tāpēc nākotnē vairāk jāmēģina startēt starptautiska mēroga sacensībās, lai iekrātu nepieciešamo pieredzi, pēc starta sarunā ar Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) preses dienestu teica Agate Rašmane.

Rašmane piektdien ieņēma 37.vietu Tokijas olimpisko spēļu sacensībās šaušanā ar mazkalibra pistoli 25 metru distancē.

Ceturtdien kvalifikācijas pirmajā daļā jeb lēnajā šaušanā Rašmane trīs sērijās iekrāja 287 punktus. Pirmajā sērijā viņa guva 97 punktus, bet nākamajās divās - pa 95 punktiem.

Kopumā deviņas sportistes pirmo dienu noslēdza ar 287 punktiem, bet, ņemot vērā to, cik reizes šāvējas trāpīja desmitnieka iekšējā aplī, Rašmane tika klasificēta 28.pozīcijā. Līdz pirmajam astoņniekam Rašmanei pietrūka četru punktu.

Piektdien ātršaušanā Rašmanei bija attiecīgi 95, 92 un 95 punkti. 282 punkti bija 41.rezultats, bet ar summā izcīnītiem 569 punktiem Rašmane olimpisko debiju noslēdza 37.vietā.

"Jau uzejot uz ugunslīnijas, bija tā sajūta, kāda ir finālos. Bija milzīgs uztraukums, bet centos ļaut ķermenim darīt to, ko tas māk, jo roka un muskuļu atmiņa jau zina, kas un kā jādara," pēc sava pēdējā starta Tokijā sarunā ar LOK preses dienestu teica Rašmane.

"Sākumā izdevās tikt galā ar uztraukumu, bet vidējās sērijās ne tik labi. Kopumā rezultātu vērtēju kā viduvēju. Nav pārāk slikts, bet arī ne pārlieku labs," sniegumu komentē šāvēja. "Debijas reizē esmu apmierināta, jo darbiņu izdarīju pietiekami labi, lai saglabātu kaut kādas atziņas un gatavotos tālāk."

Rašmane norāda, ka olimpiskajai debijai bija labi sagatavojusies, lai arī treniņu procesā vēl notikusi izaugsme. Kopā ar sportisti šajā procesā profesionālā ziņā auga arī treneris Vilnis Celmiņš.

"Sagatavošanās posms bija veiksmīgs un gana labs. Tagad zinām vairākas lietas, pie kurām nākotnē vēl jāpiestrādā fiziskajā un emocionālajā sagatavotībā," skaidro Rašmane. "Šaušanā ļoti daudz dod pieredze, tāpēc turpināsim strādāt."

Nākotnē Rašmane vēl vairāk vēlas startēt starptautiskās sacensībās, lai iekrātu pieredzi augstākas raudzes mačos.

Kvalifikācijā startēja 44 sportistes, bet finālam kvalificējās labākās astoņas, līdz kurām Rašmanei bija 15 punkti. Priekšsacīkstēs labāko rezultātu ar 590 punktiem sasniedza bulgāriete Antoaneta Kostadinova.

Rašmane svētdien izcīnīja 19.vietu šaušanā desmit metru distancē ar pneimatisko pistoli.

Latvijas vienīgā pārstāve šaušanas sportā Rašmane olimpiskajām spēlēm kvalificējās jau 24.martā, kad Pasaules kausa posmā Deli vingrinājumā ar mazkalibra pistoli 25 metru distancē izcīnīja ceturto vietu. Šāds sniegums sportistei ļāva uzlabot pozīcijas pasaules rangā, un trīs dienas vēlāk Starptautiskās Šaušanas sporta federācija (ISSF) sveica sportisti ar izcīnīto ceļazīmi.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu