ASV peldētājs Dresels labo pasaules rekordu 100 metros tauriņstilā

Keilebs Dresels. FOTO: AFP / Scanpix.

Titulētais ASV peldētājs Keilebs Dresels sestdien uzvarēja Tokijas olimpisko spēļu 100 metru tauriņstila sacensībās, labojot pasaules rekordu.

Finālpeldējumā Dresels finiša atzīmei pieskārās pēc distancē pavadītā 49,45 sekundēm, sev piederošo pasaules rekordu uzlabojot par piecām sekundes simtdaļām.

Ungārs Krištofs Milāks, kurš uzvarēja uz pusi garākā distancē, čempionam zaudēja 0,23 sekundes, toties laboja Eiropas rekordu, kas tagad ir 49,68 sekundes. Trešās vietas ieguvējs Noe Ponti no Šveices bija 1,29 sekundes lēnāks par olimpisko čempionu.

Dresels Tokijā uzvarēja arī 100 metru brīvajā stilā un 4x100 metru brīvā stila stafetē. Amerikānis olimpiskās spēles var noslēgt pat ar piecām zelta medaļām, ja uzvarēs pēdējās divās distancēs, kurās piedalīsies.

Tikmēr par trīskārtēju olimpisko čempioni 800 metru sprintā kļuva amerikāniete Ketlīna Ledeki, kura finālā finišēja astoņās minūtēs un 12,57 sekundēs.

Viņas sīvākā konkurente austrāliete Airarne Titmasa finišēja 1,26 sekundes vēlāk un laboja Okeānijas rekordu (8:13.83). Bronzu izcīnījusī itāliete Simona Kvadrella no Ledeki atpalika 5,78 sekundes.

Ledeki ir septiņi olimpiskās čempiones titulu, par vienu atpaliekot no savas tautietes Dženijas Tompsones, kuras ziedu laiki bija deviņdesmitajos un divtūkstošo gadu sākumā.

Savukārt 200 metru peldējumā uz muguras uzvarēja Austrālijas uzlecošā zvaigzne Keilī Makiouna. 20 gadus vecā sportistes aizvadīja teicamu pēdējo nogriezni, finišēdama divās minūtēs un 4,68 sekundēs.

Tāpat kā 100 metrus uz muguras, otrā aiz Makiounas palika kanādiete Kailī Mase, kura uzvarētājai zaudēja 0,74 sekundes. Savās ceturtajās olimpiskajās spēlēs bronzu izcīnīja austrāliete Emīlija Sīboma, kura no savas tautietes atpalika 1,49 sekundes.

Olimpisko peldēšanas sacensību priekšpēdējā diena noslēdzās ar 4x100 metru kompleksā peldējuma jaukto stafeti, kurā uzvarēja Lielbritānijas kvartets ar Ketlīnu Dousoni, Edamu Pītiju, Džeimsu Gaju un Annu Hopkinu sastāvā. Briti laboja pasaules rekordu, finišējot trīs minūtēs un 37,58 sekundēs.

Sudrabu izcīnījušie Ķīnas peldētāji zaudēja 1,28 sekundes, bet vēl deviņas sekundes simtdaļas atpalika austrālieši. ASV komanda ar Dreselu pēdējā etapā finišēja piektā.

Svētdienas rīta sesijā tiks sadalīti pēdējie pieci Tokijas olimpisko spēļu medaļu komplekti peldēšanā.

Uz augšu
Back