Benčiča Tokijā kļūst par olimpisko čempioni tenisā

Belinda Benčiča.
Belinda Benčiča. Foto: Reuters / Scanpix

Šveiciete Belinda Benčiča sestdien olimpiskajās spēlēs Tokijā kļuva par uzvarētāju tenisā.

Pasaules ranga 12.rakete finālā ar 2-1 (7-5, 2-6, 6-3) pārspēja Čehijas tenisisti Markētu Vondroušovu (WTA 42.).

24 gadus vecā Benčiča pirms tam bija uzvarējusi vien četros WTA turnīros un nebija tikusi tālāk par pusfinālu "Grand Slam" sacensībās.

Ar devīto numuru sacensībās Tokijā izliktā spēlētāja ir kļuvusi par pirmo Šveices pārstāvi, kas ieguvusi olimpisko zeltu tenisā pēc Marka Rosē panākuma 1992.gadā un Rodžera Federera un Stanislasa Vavrinkas dueta, kurš Pekinā uzvarēja vīriešu dubultspēlē.

2019.gada Francijas atklātā čempionāta fināliste Vondroušova spēja punktos pārvērst tikai sešas no 18 breikbumbām.

Benčičai ir iespēja kļūt par divkārtēju Tokijas spēļu čempioni, jo viņa pārī ar Viktoriju Golubicu svētdien sieviešu dubultspēļu finālā tiksies ar Čehijas duetu Barbora Krejčīkova/Kateržina Siņjakova.

Bronzas medaļu izcīnīja turnīra ceturtā rakete Ukrainas tenisiste Jeļina Svitoļina, kura ar 1-6, 7-6 (7:5), 6-4 pieveica Kazahstānas sportisti Jeļenu Ribakinu, kura sacensībās izsēta ar 15.numuru.

Svitoļinai bija vajadzīgas septiņas mačbumbas, lai salauztu pretinieces pretošanos.