"TTT Rīga" piesaista Melderi, kā arī Lielbritānijas un Lietuvas basketbolistes

Laura Meldere

Latvijas sieviešu basketbola flagmanis "TTT Rīga" piesaistījis Latvijas valstsvienības centra spēlētāju Lauru Melderi un šajā pašā pozīcijā spēlējošo lietuvieti Daugili Šarauskaiti, kā arī Lielbritānijas uzbrucēju Šanteli Hendiju, informē klubs.

Meldere pirms tam bija Itālijas kluba Venēcijas "Umana Reyer" sistēmā, taču 20 gadus vecajai basketbolistei līdz šim nav izdevies kļūt par pastāvīgu pamatsastāva spēlētāju.

Aizvadītajā Itālijas A sērijas sezonā Meldere devās laukumā 25 spēlēs, kurās vidēji 7,5 minūtēs guva 1,6 punktus un izcīnīja 1,3 atlēkušās bumbas. FIBA Eirokausā viņai trīs mačos caurmērā septiņās minūtēs bija 4,0 punkti un 1,7 bumbas zem groziem.

Tikmēr 24 gadus vecā Šarauskaite iepriekšējo sezonu aizvadīja Ungārijas klubā Pēčas PINKK. Ungārijas meistarsacīkstēs lietuvietei 18 mačos bija caurmērā 10,1 punkts un 12,1 atlēkusī bumba.

Pirms tam viņa spēlēja Lietuvas, Slovākijas un Polijas komandās, piedaloties arī dažāda līmeņa starptautiskos klubu turnīros.

Savukārt 34 gadus vecā Hendija iepriekšējā sezonā spēlēja Spānijas augstākās līgas komandā Saragosas "Casademont". Britu basketboliste piedalījās 30 mačos, kuros caurmērā nepilnās 20 minūtēs guva 5,5 punktus un izcīnīja 3,0 atlēkušās bumbas.

Viņas karjeras līkloči veduši arī cauri Beļģijai, Itālijai, Polijai, Turcijai, Lielbritānijai, Slovākijai, Ungārijai, Zviedrijai, Francijai un Grieķijai.

2012.gadā Hendija Lielbritānijas izlases sastāvā spēlēja Londonas olimpisko spēļu turnīrā. Šovasar viņa palīdzēja Lielbritānijai kvalificēties Eiropas kausa finālturnīram 3x3 basketbolā.

"TTT Rīga" aizvadītajā sezonā FIBA Eirolīgā pamatturnīrā zaudēja visās sešās spēlēs un neiekļuva izslēgšanas mačos. Pieticīgais rezultāts lielā mērā saistāms ar spēļu prakses trūkumu, jo komanda no novembra sākuma ārkārtējās situācijas dēļ nevarēja aizvadīt mačus. Lai iegūtu spēļu praksi, "TTT Rīga" decembra vidū nolēma spēlēt Eiropas Sieviešu basketbola līgā (EWBL), kurā izdevās izcīnīt bronzu.

Aizvadītajā sezonā "TTT Rīga" astoto reizi pēc kārtas un kopumā 20.reizi kluba vēsturē izcīnīja uzvaru Latvijas Sieviešu basketbola līgā (LSBL).